Pomysł na alternatywny Sylwester 2011/2012 - wieczór w teatrze! Będzie kulturalnie i wyjątkowo, z lampką szampana albo uroczystym polonezem. W ostatni dzień starego roku teatr wydaje się jeszcze bardziej magiczny niż zazwyczaj, a większość przedstawień - nawet tych klasycznych, wystawionych na scenie już od lat - zobaczyć można będzie w nowej, zdumiewającej odsłonie.
Bal sylwestrowy? A może tym razem zrezygnować z tradycyjnej imprezy i wejść w Nowy Rok w zupełnie inny sposób? To ostatni moment na takie dylematy! Osoby, które planują sylwestrowy wyjazd już zapoznały się z ofertami i dokonują pierwszych rezerwacji. Dokąd jedziemy? Jakie ceny obowiązują? Czy są one wyższe niż w latach poprzednich? Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl zrobiło analizę tegorocznych ofert.
Kiedy Europejczycy zaczynają szykować się do noworocznych bali, w Australii wszyscy już zasypiają po szaleństwach sylwestrowej nocy. Wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl spojrzała na sylwestrowy temat z innej, nieco przewrotnej perspektywy. Można przecież zapytać nie tylko gdzie spędzić Sylwestra, ale także kiedy?
Rosz Haszana to dosłownie Głowa Roku, czyli Nowy Rok żydowski. Zaczął się w środę, 28 września, po zachodzie słońca. To pierwsze z Wielkich Świąt, czyli Yamim Noraim ("Dni Grozy"), obchodzone na dziesięć dni przed Jom Kippur, jednego z najważniejszych dla świąt Żydów.
Nowy rok napawa nas nadzieją i chęcią zmian na lepsze. Planujemy urzeczywistnić marzenia, wprowadzamy nowe zasady lub nawyki. Jakie cele wybrać, aby mieć pewność, że ich realizacja będzie skuteczna? Skupmy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.
Uczeni odpowiedzieliby szybko - po prostu tak określamy odstęp czasu między dwoma jednakowymi położeniami Ziemi w jej ruchu po orbicie wokół Słońca. A że zajmuje to akurat mniej więcej 365 dni (dokładniej - 365 dni 6 godzin 9 minut 9.54 sekundy, tj. 365.256366 ziemskiego dnia, stąd co cztery lata z owej „reszty" uzbiera się kolejny dzień i mamy rok przestępny), 31. grudnia żegnamy stary rok. Skąd jednak zapał do urządzania zabaw, otwierania szampana i puszczania fajerwerków z okazji owego końca danego cyklu i rozpoczęcia nowego?
Koniec roku to czas postanowień noworocznych. Podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy i planujemy przyszłość. Mamy poczucie, że możemy zacząć wszystko od nowa, więc podejmujemy wysiłek, by coś zmienić, staramy się zerwać ze swoimi złymi nawykami. Może w tym roku, zamiast stawiać sobie zadania takie, jak rzucenie nałogów czy zrzucenie kilku kilogramów, warto pójść krok dalej i rozpocząć głębszą pracę nad samym sobą?
Ponad połowa badanych przez CBOS uznała kończący się rok za dobry dla nich samych, rodziny oraz zakładów pracy. To najwyższe zadowolenie, jakie deklarują Polacy, od dwudziestu lat.
George Clooney ma już swoje noworoczne postanowienia. Aktor zamierza spędzać więcej czasu na siłowni oraz częściej... oszukiwać.
Już za kilka dni hucznie będziemy żegnać stary rok i witać nowy. Zabawom sylwestrowym towarzyszy co roku prawdziwa kanonada petard i sztucznych ogni. Policjanci przypominają jednak, że w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi mogą one stać się olbrzymim zagrożeniem.
Swojej najbliższej rodzinie Polacy najczęściej życzą zdrowia. Wymienia je w tym kontekście ponad trzy czwarte osób. Zdrowie jest też rzeczą, której sami sobie życzymy najbardziej.
Przeprowadzono badanie ruchu w sieci Adkontekst w Wigilię oraz sylwestra. Z analizy wynika między innymi, że wielu internautów witało Nowy Rok przed ekranem komputera - o północy w sieci pozostało 25% normalnej o tej porze liczby użytkowników. Sporo osób spędzało w ten sposób również wigilię - o godzinie 18.10 korzystała z Internetu niemal 1/3 zazwyczaj notowanej o tej godzinie liczby internautów.
Nowy rok zazwyczaj przynosi nowe ceny, tak będzie również w tym przypadku. W 2008 roku koszty poniesione w związku z zakupem produktu będą wyższe co najmniej o 8%. Jak twierdzą ekonomiści, podwyżki są nieuniknione z powodu większej konsumpcji w Chinach i Indiach, a także wzrostu produkcji biopaliw.
Według badania CBOS zdecydowana większość Polaków (57 proc.) planuje spędzenie Sylwestra w domu z rodziną. Ów status quo odbiega jednak od naszych marzeń - najczęściej pragniemy przywitać Nowy Rok za granicą (40 proc.).
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków