W kinematografii wybór dobrej lokalizacji jest na wagę złota. Nic nie zagwarantuje filmowego realizmu i artystycznego piękna lepiej niż dobrze dobrana sceneria, dzięki której opowiedziana na ekranie historia nabierze właściwego kolorytu. Oto 5 wysp, które posłużyły za plenery dla słynnych filmów. Wizyta na każdej z nich to łakomy kąsek dla obieżyświatów.
Wypoczywając w niektórych miejscach na świecie, koniecznie trzeba udać się na wyprawę do jednego z parków narodowych, aby podziwiać niezwykłe dzieła Matki Ziemi. Oto niezwykłe parki, w których zachwyca przyroda, ogromne przestrzenie i cudowne krajobrazy.
Podróże to nie tylko zwiedzanie zabytków czy błogie lenistwo na plaży. Coraz częściej zwracamy także uwagę na jedzenie. Nie chodzi tu jedynie o "dobrą kuchnię", ale też o poznanie egzotycznych smaków i nietypowych miejsc. Przedstawiamy 10 nietypowych restauracji z całego świata.
"Hobbit", podobnie jak trylogia "Władca pierścieni", jednak będzie kręcony w Nowej Zelandii.
Według najnowszych danych, z powodu świńskiej grypy w Meksyku zmarły już 152 osoby. Przypadki zarażenia chorobą stwierdzono m. in. w kilku stanach USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Izraelu, Hiszpanii. Również w naszym kraju badani są pacjenci, którzy przebywali w ostatnim czasie w Meksyku i zdiagnozowano u nich objawy grypy. Czy grozi nam pandemia?
Manpower Polska ogłosił w 24 września 2008 roku, że polscy pracodawcy nie są przygotowani do zatrudniania oraz zatrzymywania pracowników w wieku 50+. Wyniki badania przeprowadzonego wśród ponad 30 000 pracodawców w 28 krajach na świecie wskazują Polskę jako kraj najgorzej przygotowany zarówno do zatrzymywania, jak i zatrudniania pracowników 50+.
102- letni Eric King-Turner pobił dość oryginalny rekord – jest najstarszym Brytyjczykiem emigrującym do Nowej Zelandii. Wraz ze swą 87-letnią żoną chce zacząć nowe życie w innej części globu.
Mieszkańcy Nowej Zelandii mogą być dumni ze swojego podejścia osób starszych. Kraj ten jest światowym liderem w promowaniu pozytywnych aspektów starzenia się. W 2001 rząd rozpoczął akcję pod nazwą Nowozelandzka Strategia Pozytywnego Starzenia, która nakłania osoby starsze by przyłączyły się do lokalnych grup seniorów aby lepiej zapoznać się z wartościami, wiedzą, zdolnościami oraz poznać doświadczenie innych.
Podczas wyjazdów wakacyjnych Nowozelandczycy potrzebują wielu rzeczy. Na czele listy, oprócz kart kredytowych, aparatów fotograficznych i przewodnika umieszczają... własne matki.
W obliczu rosnących braków pracowników z odpowiednia wiedzą i umiejętnościami, nowozelandzcy pracodawcy muszą zachęcać starszych pracowników do kontynuowania aktywności zawodowej - dowodzą przedstawiciele rządu.
Choroba Parkinsona w Nowej Zelandii jest uznawana za chorobę zakaźną. Mieszkaniec Zimbabwe nie został z powodu swojej choroby wpuszczony do tego kraju.
W piątek 28 lipca 2006 roku odbyła się polska premiera najnowszego filmu z Anthonym Hopkinsem pt. „Prawdziwa historia” (amerykański tytuł to „The World's Fastest Indian"). Film opowiada historię życia Burta Munro - Nowozelandczyka, który w 1967 roku. ustanowił rekord świata prędkości podczas wyścigów motocyklowych w amerykańskim stanie Utah.
Daily Mail napisał o nim "Absolutnie pasjonujący", Empire Magazine "Cudownie podnoszący na duchu i urzekający", a Sight and Sound skomentował go jednym słowem "Nieodparty". Z pewnością znalazłoby się jeszcze wiele słów, którymi można by wyrazić zachwyt po obejrzeniu "The World’s Fastest Indian", ale napewno niczym nie będziemy w stanie opisać pełni emocji i uczuć jakie wzbudził w nas ów film.
Doktor Yeti Lima, socjolog z Massey University pragnie zbadać, w jakim stopniu wszelkie używki takie jak alkohol, tytoń, a nawet gra w bingo każdej nocy wpływają na zdrowie i życie seniorów z Samoa.
Bardziej elastycznego czasu pracy i więcej pół etatowych stanowisk domagają się seniorzy w Nowej Zelandii. Jak pokazały wyniki przeprowadzonej niedawno ankiety, starsi ludzie nie odeszliby z pracy zarobkowej nawet mimo wieku emerytalnego jeśli stworzyłoby się im odpowiednie warunki.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca