2 czerwca w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca założenia nowo powstałej Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą. Jej inicjatorem był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Koalicja zrzesza lekarzy różnych specjalności, a także stowarzyszenia i instytucje od lat działające na rzecz edukacji diabetologicznej.
Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami często pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Duże, nabrzmiałe kieszonki skórne pod oczami oszpecają twarz, dlatego każdy, komu przytrafiła się ta przypadłość, chciałby się jej pozbyć. Jednym ze sposobów, jakie proponuje współczesna medycyna jest blefaroplastyka (tj. plastyka powiek).
- Zanim przy kolejnym obiedzie sięgniesz po solniczkę, zastanów się czy warto lepszy smak lub kulinarne przyzwyczajenia przedkładać nad zdrowie - ostrzega Sharon O'Brien z seniorlivingabout.com
Śmiech jest doskonałym środkiem wspomagającym niemal każdą terapię. Badacze odkryli, że głośny wyraz wesołości ma wpływ na zmniejszenie poziomu cholesterolu i obniżenie ryzyka choroby nadciśnieniowej.
Nerwowość i introwertyzm to cechy, które mogą skrócić życie. Okazuje się, że cechy naszego charakteru oddziałują na stan naszego zdrowia. Naukowcy z USA przekonują, iż osobowość ma wpływ na to, jak długo egzystujemy na ziemi. Wyniki swych badań przedstawili na łamach „Journal of the American Geriatrics Society".
Jak wynika z raportu naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Polacy nie słuchają lekarzy. Czterdzieści procent z nas nie stosuje się do ich zaleceń, nie przyjmuje zapisanych leków i przerywa terapię, gdy tylko poczuje się trochę lepiej - informuje dziennik Polska.
Naukowcy z Kanady i Indii twierdzą, że opracowali lek, który może ochronić m.in. przed zawałem i udarem mózgu - pisze „Lancet".
Te ponadmiarowe kilogramy, które dostrzegasz stojąc na wadze, mogą odebrać ci życie. Według analiz naukowców dorośli, którzy mają nadwagę lub są otyli, mogą żyć nawet o dekadę krócej w porównaniu z tym, którzy utrzymują prawidłową wagę. Głównymi przyczynami są częstsze zachorowania na choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę, ataki serca.
Wielu ludzi umieszcza w swojej diecie nadmierną ilość soli, choć lekarze alarmują, że zwiększone jej spożycie podnosi ciśnienie krwi, uszkadza serce oraz nerki. Okazuje się jednak, że konsumowanie soli ma także pozytywne aspekty, obok wzbogacania smaku potraw, przyczynia się do zniwelowania objawów stanów depresyjnych.
Są nam niezbędne do życia. Każdego dnia filtrują i oczyszczają niemal 200 litrów krwi, usuwają produkty przemiany materii i toksyny oraz nadmiar wody, produkują hormony regulujące ciśnienie tętnicze, wytwarzanie krwinek czerwonych i odporność kości na złamania. Nerki - jeden z kluczowych organów w ludzkim organizmie. Niestety - również jeden z tych, które są najczęściej narażone na choroby.
6 lutego w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbędzie się konferencja zorganizowana przez Fundację „Prophylaktikos" otwierająca Program Naukowo - Edukacyjny „Profilaktyka Niedoboru Jodu w Polskim Społeczeństwie".
Chłodne zimowe dni są niekorzystne dla zdrowia osób starszych - niskie temperatury mogą przyczynić się do nadciśnienia, informuje raport z badań opublikowany na łamach „Archives of Internal Medicine".
O skutkach nadużywania alkoholu pisano już wiele, teraz jego efektom u osób dojrzałych przyjrzeli się naukowcy z Cleveland Clinic, pisze washingtonpost.com.
200 g barszczu, 4 pierogi z grzybami, 100g postnej kapusty i kawałek karpia daje w sumie 300 kcal. Biorąc pod uwagę, że jest to 1/3 z 12 potraw na wigilijnym stole, możemy założyć, że podczas tej wieczerzy, z pewnością pochłoniemy magiczną liczbę 1000 kcal.
Europejczycy najczęściej borykają się z nadciśnieniem tętniczym, problemami ze wzrokiem i nadwagą. Stres, bezsenność i problemy ze słuchem to dolegliwości, na które cierpi średnio co trzeci Europejczyk, wynika z badania Europe Health 2008.
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się