Sól to jedna z najczęściej stosowanych przypraw, choć wielu osobom trudno wyobrazić sobie przygotowanie codziennych posiłków bez soli, specjaliści w dziedzinie żywienia zalecają jej ograniczenie.
Nadciśnienie to problem wielu Polaków, leczenie tej choroby polega głównie na przyjmowaniu leków, warto też pamiętać o odpowiedniej diecie.
Znamienny spadek śmiertelności, spadek częstotliwości występowania incydentów sercowo-naczyniowych, redukcja występowania udarów mózgu dzięki zastosowanemu leczeniu przeciwnadciśnieniowemu, to najistotniejsze wyniki badania HYVET przeprowadzonego u osób w wieku 80 lat i więcej, ogłoszone dziś, 31 marca, w Chicago, podczas Kongresu American College of Cardiology.
Sól kuchenna to jedna z najczęściej stosowanych przypraw. Chociaż jest wiele potraw, których smak trudno sobie bez niej wyobrazić, warto posłuchać rad specjalistów i ograniczyć spożycie soli.
Szczepionka stosowana co cztery miesiące zamiast wymagających codziennego stosowania leków na nadciśnienie? Stanie się to możliwe, jeśli badania potwierdzą odkrycia naukowców ze Szwajcarii.
Stres, pośpiech i nieprawidłowe odżywianie, to najwięksi wrogowie męskiej kondycji. Obchodzony dziś Dzień Mężczyzny stanowi doskonałą okazję do przypomnienia panom, że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna przyczynią się zachowania zdrowia i kondycji.
To, czy starzejesz się zdrowo, zależy od tego, jak dbasz o swoje serce. Niektóre serca starzeją się szybciej od innych. Pamiętaj, że nigdy nie jest za wcześnie ani za późno na przyjęcie zdrowego stylu życia. Badanie wieku serca to narzędzie sporządzone w celu obliczenia, o ile starsze lub młodsze jest serce człowieka w porównaniu z jego właściwym wiekiem.
Można go jeść na zimno i na ciepło, jest świetnym dodatkiem do pieczywa, ale może być także składnikiem sałatek, zapiekanek i farszów. Mimo swojej dość wysokiej ceny jadamy go chętnie sądząc, że jest bardzo zdrowy. A jak jest naprawdę?
Nowy lek na nadciśnienie może pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia miażdżycy – informują naukowcy.
Choroba Parkinsona to dolegliwość neurologiczna będąca następstwem degeneracji komórek nerwowych. Choroba ta występuje najczęściej u osób po 65 –tym roku życia, jej leczenie polega głównie na łagodzeniu objawów i opóźnianiu rozwoju.
Nadciśnienie to problem dotyczący prawie 30 % dorosłych Polaków, może ono prowadzić do rozwoju choroby wieńcowej lub udaru mózgu.
Za napoje, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie uchodzi zielona i czerwona herbata. Okazuje się jednak, że troszcząc się o zdrowie warto pić kakao lub sięgać po zwierające je produkty.
Nadciśnienie tętnicze to problem 30 % Polaków, taka sama liczba naszych rodaków jest nim zagrożona.
Czy pijąc codziennie filiżankę kawy zdajesz sobie sprawę z jej wpływu na zdrowie? Czy wiesz, że kawa dostarcza organizmowi człowieka cennych antyoksydantów? Czy wiesz, że kofeina zawarta w kawie przedłuża zdolność do długotrwałego wysiłku i zwiększa odporność na zmęczenie? Czy wiesz, że spożywanie kawy może między innymi wpłynąć na obniżenie ryzyka rozwoju choroby Alzheimera, przyczyniać się do spadku ryzyka rozwoju kamicy nerkowej, zwiększać ukrwienie całego organizmu?
Pluskwica groniasta występuje głównie w Ameryce Północnej, przy tworzeniu preparatów zdrowotnych wykorzystuje się jej korzenie. Zioło to jest przydatne w łagodzeniu objawów menopauzy. Dotychczas pluskwica nie była szczególnie popularna w środowisku medycznym, ale tym chętniej sięga się po nią, im większe efekty uboczne notowane są w związku ze stosowanie hormonalnej terapii zastępczej.
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się