Leki powszechnie stosowane w walce z takimi dolegliwościmi, jak nadciśnienie, mogą przynieść znaczące korzyści osobom z poważnymi chorobami psychicznymi, w tym pacjentom ze schizofrenią i chorobą afektywną dwubiegunową.
Jesienno-zimowa pora to okres chłodnej temperatury, wiatru i opadów, nic dziwnego zatem, że często w tym sezonie jest nam zimno. Jeśli jednak kaloryfery grzeją i inni paradują w bluzkach z krótkim rękawem, podczas gdy ty dygoczesz i szukasz dodatkowego swetra, musi być tego jakiś powód. Oto pięć najczęstszych przyczyn tego, że ciągle jest ci zimno.
Mycie zębów trzy lub więcej razy dziennie istotnie zmniejsza ryzyko migotania przedsionków i niewydolności serca.
Bakterie w mocnym piwie mogą pomóc w zmniejszeniu nadmiaru kilogramów, mówią uczeni z Uniwersytetu w Amsterdamie.
Jeśli często odczuwasz pragnienie, sprawdź, czy nie stoi za tym któraś z poniższych przyczyn.
Ścisła kontrola poziomu ciśnienia krwi ma istotne znaczenie dla dbania o stan zdrowia - może przedłużyć życie, mówią lekarze z Brigham & Women's Hospital w Bostonie.
Wyższa aktywność fizyczna po sześćdziesiątce może znacznie zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
Przyczyny zaparć są różnorodne - od określonych chorób, jak np. cukrzyca, czy choroby tarczycy, po stres i brak aktywności fizycznej. Nierzadko dolegliwość wywołują też określone leki. Zobacz, które farmaceutyki najczęsciej zaburzają pracę jelit.
Dieta bogata w błonnik jest wspomaga pracę jelit i chroni przed nadmiernym poziomem cholesterolu. Okazuje się, że składnik ten jest szczególnie przydatny osobom z nadciśnieniem i cukrzycą, może bowiem osłabić u nich zagrożenie chorobami serca.
Lipid zajdujący się w awokado może wzmocnić wrażliwość na insulinę, co zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy.
Już niewielkie modyfikacje poziomu ciśnienia krwi i cholesterolu dają ogromne efekty prozdrowotn. Mogą one istotnie obniżyć ryzyko chorób serca i udarów.
Jak wynika z nowych badań, przewlekła ekspozycja na hałas zwiększa ryzyko nadciśnienia.
W diecie wielu ludzi jest za dużo soli, a to nierzadko prowadzi do nadciśnienia i zagrożenia chorobami sercowo-naczyniowymi. Jak się jednak okazuje, nadmierne dawki soli mogą też odpowiadać za inny czynnik tych dolegliwości - otyłość.
Pora zażywania leków na nadciśnienie nie pozostaje bez znaczenia dla ich efektywności, mówią uczeni z Uniwersytetu w Vigo w Hipszanii.
Pełna soli dieta może mieć wpływ na osłabienie funkcji poznawczych, skutkując nadmiernym poziomem białka tau w mózgu,