Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, oprócz zastosowań w medycynie estetycznej czy stomatologii zyskuje nowe pola użycia. Coraz częściej wykorzystuje się go przy terapii pęcherza nadreaktywnego. Ta metoda leczenia nietrzymania moczu jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, a ryzyko skutków ubocznych jest minimalne.
Nietrzymanie moczu (NTM) to obok zakażeń układu moczowego najpowszechniejsza przypadłość z jaką zgłaszają się pacjentki do urologów. Problem, choć wstydliwy, można rozwiązać na wiele sposób i dalej żyć pełnią życia.
Według badań, problem nietrzymania moczu może dotyczyć nawet co ósmej kobiety przed 40-tym rokiem życia i co drugiej po przebytej menopauzie. To problem wyjątkowo wstydliwy. Zdarza się, że panie ukrywają to schorzenie nawet przed własnym lekarzem. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że można je skutecznie leczyć. Terapia zachowawcza jest jednak zwykle długa, trudna i nie zawsze przynosi efekty. Skutecznym rozwiązaniem może być nieinwazyjny zabieg przy użyciu lasera.
Problem nietrzymania moczu, w skrócie NTM, dotyczy około 4 milionów Polaków. Dolegliwość ta częściej diagnozowana jest u kobiet, niż u mężczyzn. Nie powinno się jej lekceważyć, gdyż nieleczona może przyczynić się do powstania wielu schorzeń, jak np. zapalenia układu moczowego. Współczesna medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które skutecznie wspomagają leczenie tej przypadłości.
W życiu każdej rodziny może przyjść taki moment, gdy ktoś z jej starszych członków będzie wymagał opieki. Część osób decyduje się na to, by senior zamieszkał z nimi. Aby jednak po przeprowadzce zapewnić komfort i bezpieczeństwo osobie starszej, warto wcześniej odpowiednio przygotować mieszkanie na powitanie nowego domownika.
Ponad połowa kobiet powyżej 45. roku życia jest przekonana, że gdyby ich stan zdrowia tego wymagał, najtrudniej byłoby im zaakceptować pomoc drugiej osoby w codziennej pielęgnacji – wynika z badania „Między nami kobietami” przeprowadzonego na zlecenie marki TENA. Aby u chorego nie pojawiło się uczucie skrępowania, konieczna jest dobra komunikacja pomiędzy nim a opiekunem, która umożliwi poznanie potrzeb i emocji chorego.
W tym roku w dniach 24-30 czerwca obchodzimy w Polsce Światowy Tydzień Kontynencji. Celem tegorocznych obchodów będzie popularyzacja problematyki nietrzymania moczu, jako jednego z dziesięciu najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego społeczeństwa. Jak radzić sobie na co dzień z tą dolegliwością?
Większość Pań kojarzy menopauzę ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza, gdy towarzyszą jej uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem nad wszystkimi zachodzącymi procesami w organizmie można zapanować. Jak bez obaw i z pewnością siebie wejść w nowy etap życia, doradzają eksperci kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła” oraz Stowarzyszenia UroConti.
W walce z ginekologicznymi dolegliwościami część kobiet ciągle sięga po stare, "domowe" sposoby, jak np. napary z kory dębu na leczenie stanów zapalnych. Czas to zmienić. O tym, że ziołowe napary nie zastąpią wizyty u ginekologa, przekonują eksperci kampanii edukacyjnej "CoreWellness - wewnętrzna siła".
Twoim problemem jest NTM? Nie wiesz, jak właściwie dbać o higienę intymną, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Skorzystaj z bezpłatnego numeru infolinii TENA.
Niemal co czwarta Polka jest przekonana, że menopauza przyczynia się do wystąpienia problemu nietrzymania moczu (NTM) - wynika z raportu opracowanego na zlecenie marki TENA.
Najbardziej popularne letnie sporty to wciąż: siatkówka, plażowa piłka nożna, bieganie czy badminton. Warto złamać tę konwencję i spróbować czegoś zupełnie nowego - ćwiczeń mięśni dna miednicy.
12% Polek jest przekonanych, że problem nietrzymania moczu (NTM) przyczynia się do rezygnacji ze zbliżeń z partnerem. Tak wynika z raportu kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła", opracowanego na zlecenie marki TENA.
Nietrzymanie moczu to przypadłość, która najczęściej dotyka dojrzałe kobiety. Część z nich nie zdaje sobie sprawy, że dotyka ona nie tyko kobiety po menopauzie czy te, które mają osłabione (np. kilkoma porodami) mięśnie dna miednicy. Do wystąpienia NTM w równej mierze mogą przyczynić się niehigieniczny tryb życia, nadwaga, zbyt intensywny wysiłek fizyczny i picie zbyt dużej ilości napojów zawierających kofeinę.
Tylko 14 proc. kobiet dotkniętych problemem nietrzymania moczu (NTM) uważa, że posiada wystarczającą wiedzę na ten temat - wynika z raportu społecznego przygotowanego na zlecenie organizatora kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła”.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca