„Takiego dramatu współczesny świat nie widział" - powiedział premier Donald Tusk po katastrofie nad Smoleńskiem. W pierwszą rocznicę tragicznego zdarzenia świat wspomina 96 ofiar wypadku samolotowego z 10 kwietnia 2010 roku.
Zbliżające się uroczystości 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były okazją do zaprezentowania dziennikarzom pierwszej cyfrowej rekonstrukcji zniszczonej Warszawy po II wojnie światowej.
Plenerowy koncert z cyklu „Pamiętamy 44" odbędzie się 30 lipca o godzinie 20:30 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Muzeum Powstania Warszawskiego otrzymało w darze nieznane dotąd zdjęcia stolicy wykonane po upadku Powstania, ale jeszcze przed wydaniem przez Hitlera rozkazu o zrównaniu miasta z ziemią. Uroczyste przekazanie kolekcji fotografii odbyło się w czwartek w siedzibie MPW. Darczyńcą jest Jerzy Przybysz, który przechowywał zdjęcia od 64 lat.
W 64. rocznicę ewakuacji Starego Miasta kanałami do Śródmieścia Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje seminarium naukowe zatytułowane „Podziemne szlaki powstańczej Warszawy”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 września w Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego MPW.
W ciągu zaledwie trzech miesięcy istnienia Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na www.1944.wp.pl odwiedziło niemal 400 tys. internautów. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, który zaprasza do interaktywnego spaceru po salach wystawienniczych Muzeum.
Fotoplastikony były jedną z najbardziej popularnych rozrywek miejskich w drugiej połowie XIX wieku i na początku ubiegłego stulecia. Dzięki zastosowaniu fotografii stereoskopowej pozwalały widzom odbyć podróż do najdalszych zakątków świata. Ostatni polski fotoplastikon - działający w centrum stolicy - został 16 lipca przekazany na własność Muzeum Powstania Warszawskiego.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca