Spowolnić proces starzenia się skóry wokół tak delikatnych obszarów, jak oczy czy usta to prawdziwe wyzwanie dla specjalistów medycyny estetycznej. Jednym z rozwiązań jest zabieg „stemplowania”, który bezinwazyjnie rewitalizuje skórę.
Badania są bezlitosne – zaledwie 19% kobiet jest zadowolonych ze swojego ciała i jedynie 23% kobiet nie chciałoby zmienić nic w swojej twarzy (TNS OBOP, 2011). Dla pozostałych 80% nadzieją pozostaje korekta urody za pomocą zabiegów kosmetycznych, medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Jakie są najskuteczniejsze, a przy tym bezpieczne sposoby na piękny wygląd?
Pogłębione zmarszczki, przesuszona skóra i rozszerzone naczynka - to mało optymistyczna prognoza na jesień. Dlatego jesienią warto zadbać o odpowiednią pielęgnację zniszczonej słońcem skóry.
18 września, w godzinach od 10 do 18, już po raz drugi w tym roku, Certyfikowani Lekarze Medycyny Estetycznej w całej Polsce otworzą swoje gabinety, by udzielać bezpłatnych porad i konsultacji wszystkim zainteresowanym. Biała Niedziela Estetyczna to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
Podczas lata cieszymy się urokami słońca, niestety piękna opalenizna nie będzie po nim jedyną pamiątką. Zawarty w naszej skórze kolagen, który w znacznej mierze chroni nas przed szkodliwym wpływem promieni UV, podczas intensywnych kąpieli słonecznych często ulega uszkodzeniu. Na szczęście istnieją metody, aby pobudzić organizm do jego produkcji.
Program pielęgnacji skóry starzejącej się powinien być dostosowany do jej indywidualnych potrzeb, różnych w kolejnych dekadach życia. Zrozumienie procesów fizjologicznych zachodzących w skórze w poszczególnych okresach umożliwia opracowanie zasad pielęgnacji, które zmieniają się wraz z wiekiem.
Promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne, stosowanie leków światłouczulających, a nawet kosmetyki zawierające alkohol - mogą być przyczyną pojawiania się na naszej skórze przebarwień. Mimo że są bezbolesne i niewyczuwalne w dotyku, stanowią one uciążliwy problem kosmetyczny. Niestety, są też dość trudne i kosztowne w usuwaniu - pozbycie sie przebarwień wymaga cierpliwości, czasu i pieniędzy.
Aż ¾ Polek chce zmian w swoim wyglądzie, głównie poprawy jakości skóry oraz wyglądu dolnych partii ciała - wynika z badania TNS OBOP „Polka i medycyna estetyczna”.
Czy można podarować ukochanej osobie botoks lub zabieg odmładzający? Tak, ale tylko po konsultacji lekarskiej - odpowiadają eksperci medycyny estetycznej. Kuracje odmładzające lub poprawiające wygląd to nie towar z supermarketu.
Każda operacja plastyczna to ingerencja w nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego planując taki zabieg warto przemyśleć wybór chirurga plastyka. Jest to jedna z najważniejszych decyzji mających wpływ na ostateczny efekt zabiegu operacyjnego.
Skóra niemowlęcia jest gładka, jędrna, wspaniale nawilżona. Z czasem traci swoje właściwości: staje się matowa, sucha, pomarszczona. Dlaczego? Ponieważ z biegiem lat ubywa nam kwasu hialuronowego - niezwykłego związku, który wiąże wodę w naskórku.
Patrząc na amerykańskie gwiazdy kina, nie można oprzeć się wrażeniu, że z wiekiem stają się one coraz młodsze i piękniejsze. Jak tego dokonują? Czy czas obchodzi się z nimi łagodniej niż ze zwykłymi śmiertelnikami? Otóż nie. Okazuje się, że skuteczną metodą walki z czasem jest... technologia.
Jeszcze do niedawna jedyną metodą osiągnięcia idealnego wyglądu była chirurgia plastyczna. Dziś, dzięki najnowocześniejszym odkryciom medycyny estetycznej, pożądany efekt można uzyskać bez skalpela - za pomocą bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów. Gabinety, działające w tej branży, wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy rzeczywiście każdy z nich jest godny zaufania? Czym się kierować przy wyborze specjalisty? Na co zwrócić uwagę? Jak się okazuje, Polacy wciąż mają w tej dziedzinie wielkie braki.
Leczenie zimnem to praktyka stosowana do poprawiania stanu zdrowia od wielu setek lat. Lekarze są zgodni, że zimno uśmierza ból, przyśpiesza proces gojenia ran i ma zbawienne działanie na skórę. Także w Polsce można korzystać już z zabiegów, których podstawą jest użycie niskich temperatur.
Rozstępy są widoczną oznaką głębokiego uszkodzenia włókien elastyny. Przyczyny ich powstawania to najczęściej czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża lub czynniki genetyczne. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie tych uprawiających kulturystykę bądź będących w okresie dojrzewania. Nowopowstałe rozstępy są widoczne są w postaci czerwonych linii na skórze, które dopiero po paru miesiącach ulegają rozjaśnieniu. Czerwone rozstępy leczy się z o wiele większą skutecznością niż te jaśniejsze, dlatego chcąc się ich pozbyć, nie należy zwlekać.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca