„Proszę zadzwonić po pogotowie, może jeszcze panią uratują” – usłyszała od lekarki przez telefon 89-letnia pani Henryka, gdy zadzwoniła do przychodni po pomoc. „Nosze! Będziemy jakiegoś starucha brać” – rzucił ratownik medyczny przyjeżdżając na wezwanie do 90-latka do DPS-u w Szczecinie.
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zaprasza na międzypokoleniowe spotkania środowe wchodzące w skład cyklu „Opowiem Ci o mojej Warszawie”. Spotkania te odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 15.00. Najbliższe - 4. sierpnia - poświęcone będzie wakacjom.
Wystawa "Jesteśmy" powstała w 2006 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Od tej pory była eksponowana w kilku miastach w Polsce, a w maju uświetniła berlińską międzynarodową konferencję "Starzenie się krajów Europy Wschodniej". Jej organizatorami byli DGO (Deutsche Gesellschaft fur Osteuropakunde) i EVZ (Erinnerung. Verantwortung. Zukunft).
Warszawski Oddział Stowarzyszenia „Mali bracia Ubogich” przy współpracy z organizacją „Freunde alter Menschen e. V” oraz wsparciu finansowym Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” rozpoczął projekt „Tworzenie struktur samopomocy dla ludzi w podeszłym wieku w Polsce/w Warszawie, w szczególności dla ludzi w podeszłym wieku ze zmianami geronto - psychiatrycznymi i członków ich rodzin”.
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się