Naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Meksyku (UNM) przejrzeli listę wcześniej zatwierdzonych leków i sądzą, że znaleźli medykamenty, który mogą pomóc przyspieszyć powrót pacjenta do zdrowia po zakażeniu SARS-CoV-2.
Naukowcy ocenili, że wiek nie ma wpływu na prawdopodobieństwo zakażenia SARS-CoV-2. Jednakże już rozwój objawów, postęp choroby i wskaźnik śmiertelności zależą od wieku.
Tegoroczne dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o bliskich zmarłych, będą zupełnie inne niż dotychczas. Dziś po południu rząd poinformował o zamknięciu cmentarzy na najbliższe trzy dni.
Lęk, gniew, rozpacz, to naturalne emocje w stresujących chwilach. W warunkach pandemii jeszcze dodatkowo mogą być nasilone. Stąd uczeni radzą, jak lepiej można je regulować, by nie zniszczyć swojego zdrowia - nie tylko emocjonalnego, ale też fizycznego.
Być może oksytocyna, czyli tzw. "hormon miłości i przywiązania", pomoże w walce z koronawirusem.
SARS-CoV-2, wirus wywołujący Covid-19, może łagodzić ból - wynika z nowego badania uczonych z University of Arizona Health Sciences. To może wyjaśniać niesłabnące rozprzestrzenianie się Covid-19.
Jak wynika z nowych badań, osoby, którym udało się wyleczyć z Covid-19, mogą doświadczać objawów, które wskazują na zespół stresu pourazowego (post-traumatic stress disorder, PTSD).
Norweski Komitet Noblowski przyznał Pokojową Nagrodę Nobla na rok 2020 Światowemu Programowi Żywnościowemu (World Food Programme, WFP) „za wysiłki na rzecz zwalczania głodu, wkład w poprawę warunków pokoju w regionach skonfliktowanych oraz za działania na rzecz zapobiegania wykorzystywanuia głodu jako narzędzia wojny i konfliktu."
Sezonowe przeziębienia mogą mieć pozytywny wpływ na walkę z nowym koronawirusem. Okazuje się, że przeziębienia, które się kiedyś przeszło, mogą zapewnić pewną ochronę przed Covid-19. Eksperci od chorób zakaźnych z University of Rochester Medical Center, sądzą też, że odporność na Covid-19 jest zwykle długotrwała: trwa nawet przez całe życie.
Niektóre osoby zakażone nowym koronawirusem bardzo poważnie przechodzą Covid-19, podczas gdy inne mają łagodne objawy lub w ogóle nie dostrzegają symptomów. Jakkolwiek wiele czynników może wpływać na przebieg choroby, w tym wiek i obecność innych schorzeń, istotną rolę odgrywają tu też czynniki genetyczne.
Nowe badanie z udziałem około 80 tysięcy osób pokazuje, że pacjenci z chorobą Parkinsona mają o 30 proc. wyższe ryzyko zgonu z powodu Covid-19 niż ludzie bez choroby neurodegeneracyjnej.
Trudno ci przestać sprawdzać media społecznościowe w poszukiwaniu najnowszych informacji na temat zdrowia w zwiazku z Covid-19? Jak uważają eksperci z Penn State i Jinan University, warto zrobić sobie przerwę, bo nadmierne używanie tych mediów, by być na bieżąco z tym, co dotyczy pandemii, wiąże się zarówno z depresją, jak i wtórną traumą.
Lockdown na początku pandemii Covid-19 miał - jak się okazuje - silny wpływ na czynniki społeczne i zdrowotne, mówią badacze z Queen's University w Belfaście.
Jak seniorzy mają się podczas pandemii Covid-19 i przedłużającej sie izolacji społecznej? Część zmaga się ze znacznie wyższym stresem, najstarsi jednak są bardzo wytrzymali, wynika z nowego badania przeprowadzonego na University of Georgia.
Zakażenie koronawirusem może powodować dolegliwości neurologiczne, w tym chorobę Parkinsona, obawiają się medycy.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca