Pacjenci z nieaktywnym rakiem, którzy są po terapii antynowotworowej, są również narażeni na znacznie wyższe ryzyko ciężkiej formy COVID-19.
Samotność związana z lockdownem z powodu pandemii skutkuje nasilonymi objawami depresji u seniorów.
Jeden na czterech pacjentów z koronawirusem doświadcza zmian na języku, w tym obrzęku, owrzodzenia, czy guzów na jego powierzchni języka wgłębień i przebarwień. przebarwienia. Niewielki odsetek pacjentów miał też uczucie pieczenia w ustach. Część chorych zgłasza też pieczenie stop i dłoni.
Zaszczepienie starszych osób przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności uratuje znacznie więcej istnień ludzkich w niż priorytetowe traktowanie innych grup wiekowych, a im wolniej się to odbywa i bardziej rozpowszechniony staje się wirus, tym ważniejsze jest szczepienie seniorów.
Stosowanie leku przeciwcukrzycowego metforminy przed rozpoznaniem COVID-19 wiąże się ze znacznym spadkiem ryzyka śmierci u pacjentów z cukrzycą typu zarażonych koronawirusem.
Badanie wykazało, że palenie papierosów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów COVID-19, a palacze częściej muszą być hospitalizowani niż osoby niepalące.
Pacjenci z ostrą niewydolnością serca mają niemal dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci, jeśli zachorują na COVID-19, w porównaniu do innych chorych.
W związku z pandemią możliwość przemieszczania się została mocno ograniczona i właściwie niewiele jest otwartych miejsc. Mimo to warto nieco dłużej przebywać na zewnątrz. To skutecznie poprawia nastrój w tym trudnym czasie.
Według badań lek, który przyspiesza usuwanie resztek z komórek odpornościowych, może zwiększyć ochronne działanie szczepionek u osób starszych.
Środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19, takie jak noszenie masek i dystans społeczny, są skutecznym narzędziem w walce z pandemią. Jednak nie tylko - takie zachowanie znacznie zmniejszyło również częstość występowania wielu innych chorób, w tym grypy i infekcji syncytialnym wirusem oddechowym (respiratory syncytial virus, RSV). Niestety, być może tylko czasowo.
Uczeni z University of Maryland School of Medicine określili, jakie czynniki decydują o największym ryzyku śmierci z powodu COVID-19. Hospitalizowani pacjenci są bardziej narażeni na śmierć, jeśli są starsi, są mężczyznami, a także osobami otyłymi lub mają powikłania związane z cukrzycą bądź nadciśnieniem.
Według nowych badań jednym z objawów towarzyszących COVID-19 są problemy z oczami - ból, nadwrażliwość na światło, jak również zapalenie spojówek.
Coraz więcej mamy dowodów na to, że osoby z COVID-19 cierpią z powodu zaburzeń poznawczych, takich jak „mgła umysłowa" i zmęczenie.
Profesorowie z Uniwersytetu Simona Frasera odkryli, że dystans fizyczny jest powszechnie skuteczny w ograniczaniu rozprzestrzeniania się COVID-19, tymczasem efektywność trzymania się w małej grupie i masek bardziej zależy od sytuacji.
Ponad połowa osób po infekcji Covid-19 ciągle odczuwała silne zmęczenie w 10 tygodni po początkowej fazie choroby.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca