Na całym świecie kolejne kraje wprowadzają środki ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Izolowane i diagnozowane są osoby, które mają gorączkę, kaszel i duszności, okazuje się jednak, że także problemy trawienne mog być istotne dla wykrycia choroby.
Główny Inspektor Sanitarny wydał informację kierowaną do osób starszych. Zaleca w niej między innymi ograniczenie przebywania w miejscach publicznych, częste mycie rąk oraz dezynfekcję dotykanych powierzchni. Prezentujemy pełną treść informacji GIS.
Chińskie badania pokazują, we wczesnej fazie epidemii zakażenie koronawirusem było śmiertelne dla 1,4 proc. pacjentów. Oznacza to, że zagrożenie śmiercią z powodu Covid-19 jest znacznie niższe niż w przypadku niedawnych epidemii SARS i MERS.
Choroba COVID-19 wywoływana przez koronawirus atakuje głównie płuca, jednakże może też oddziaływać na serce - szczególnie w przypadku, gdy musi ono intensywniej pracować, aby rozprowdzić po organizmie utlenioną krew.
Na wczorajszej konferencji przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia przekonywali, że choć koronawirus i Covid-19, czyli choroba, którą on wywołuje, są groźne, nie można jeszcze mówić o pandemii.
Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała zestaw rad dotyczących ograniczania ryzyka zakażenia koronawirusem.
Według chińskich służb medycznych, ponad 80 proc. przypadków zakażeń koronawirusem wywołującym COVID-19 ma łagodny charakter. Choroba jest najgroźniejsza dla osób starszych i schorowanych.
Według Światowej Organizacji Zdrowia nowy koronawirus, który otrzymał oficjalną nazwę Covid-19, powinien być traktowany jako „wróg publiczny numer jeden", bo stanowi większe zagrożenie niż terroryzm.
Nowy koronawirus o nazwie 2019-nCoV rozprzestrzenia się na świecie. Zarażonych jest już niemal 40 tysiecy ludzi. Jak uniknąć zakażenia?
Z Tajlandii płyną drobre wiadomości na temat możliwości leczenia koronawirusów. Tamtejsi lekarze ogłosili, że kombinacja leków stosowanych przy grypie i HIV pozwala zwalczać wirusa.