Mniej wydajny, mało elastyczny czy mający trudności z opanowywaniem nowych technologii - to tylko niektóre ze stereotypów krążących na temat pracowników powyżej 50 roku życia. Postrzeganie tej grupy w taki sposób, szczególnie przez pracodawców, skutkuje problemami nie tylko ze znalezieniem ale i utrzymaniem pracy przez te osoby. Niesie to za sobą wiele zagrożeń ekonomicznych i społecznych.
Dzięki staraniom Komisji Europejskiej producenci telefonów komórkowych będą harmonizować ładowarki, które oferują przy zakupie nowego modelu telefonu. Wielu użytkowników komórek z pewnością odetchnie z ulgą...
Po długich konsultacjach Komisja Europejska przyjęła wniosek dotyczący zalecenia Rady wzywającego wszystkie państwa członkowskie do przyjęcia do 2012 r. przepisów prawnych chroniących obywateli przed narażeniem na dym tytoniowy.
Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że najczystsze europejskie plaże można znaleźć na Cyprze, w Grecji, Francji i na Malcie.
Na niespełna miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego CBOS zapytał Polaków, na ile znają instytucje unijne i jak oceniają ich funkcjonowanie.
Komisja Europejska pozywa Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z powodu ograniczeń, jakim podlegają polskie otwarte fundusze emerytalne (OFE) przy dokonywaniu inwestycji w innych państwach członkowskich. Zdaniem KE są one niezgodne z przepisami dotyczącymi swobodnego przepływu kapitału.
Dyrektywy przyjęte przez Unię Europejską zabraniają dyskryminacji ze względu na rasę, religię, wiek, niepełnosprawność, płeć i orientację seksualną. Polska, jako kraj członkowski, jest zobowiązana do przestrzegania tego prawa. Jednak zarówno rodzime środowiska walczące z seksizmem, ageizmem, homofobią, etc., jak i Dyrektor Generalny ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Równości Szans przy Komisji Europejskiej uważają, że w Polsce nie wprowadzono odpowiedniego prawa.
Co roku w naszym kraju na nowotwór jelita grubego zapada 13 tys. osób, umiera - 8 tysięcy. W Warszawie trwa akcja „Ocal chore miasto", która ma celu rozpowszechnić informacje o chorobie i zachęcić do badań profilaktycznych.
Unia Europejska organizuje co roku kampanię informacyjną dotyczącą określonego tematu, która ma zwrócić uwagę ogółu społeczeństwa na konkretne kwestie. Miniony rok był Europejskim Rokiem Dialogu Międzykulturowego, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy w Europie obywać się będą liczne konferencje, projekty oraz wystawy mające podkreślić potrzebę znalezienia twórczych rozwiązań współczesnych problemów.
Najprawdopodobniej już w połowie przyszłego roku zostaną zlikwidowane unijne przepisy regulujące kształt i rozmiar sprzedawanych w krajach Unii warzyw i owoców – informuje Radio Zet.
Do 2020 r. 25 proc. społeczeństwa UE będzie w wieku przekraczającym 65 lat. Aby sprostać temu rosnącemu wyzwaniu demograficznemu Rada Ministrów UE zatwierdziła plan służący uczynieniu z Europy centrum rozwoju technologii cyfrowych wspomagających osoby starsze w samodzielnym życiu.
{gencode}{/gencode}Już po raz piąty, w ramach akcji „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji” kolorowa ciężarówka Komisji Europejskiej pojawi się na europejskich drogach. Jest to część działań Komisji, zmierzających do informowania obywateli Unii Europejskiej o ich prawach związanych z przeciwstawianiem się dyskryminacji i promowaniem pozytywnych aspektów różnorodności w miejscu pracy.
Być może znaleziono rozwiązania niektórych problemów starzejących się społeczeństw – Komisja Europejska zdecydowała o wdrażaniu specjalistycznego programu badawczo-innowacyjnego „Ambient Assisted Living” (AAL), co można oddać po polsku jako system mający zapewnić komfortowe funkcjonowanie osób starszych w społeczeństwie informacyjnym.
Komisja Europejska zamierza przedsięwziąć kroki mające na celu walkę z dyskryminacją płacową kobiet, które w krajach Unii Europejskich zarabiają przeciętnie 15% mniej niż mężczyźni. Według statystyk, najbardziej poszkodowane są panie po pięćdziesiątym roku życia. Komisja ostrzega przed łamaniem prawa, za które grozi surowymi karami. Jeśli zaistnieje taka konieczność, w przyszłym roku przedstawione zostaną nowe propozycje legislacyjne.
Komisja Europejska przedstawiła propozycję, z której wynika, że Polska będzie mogła stosować obniżoną stawkę VAT na większość wynegocjowanych towarów i usług do 20210 roku.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca