Janusz Majewski, mistrz ciepłego humoru, autor kultowych "C.K. Dezerterów", powraca z filmem, jaki dawno na naszych ekranach nie gościł.
W dniu 15 stycznia, w wieku 75 lat, zmarł w Warszawie reżyser, scenarzysta, aktor i pedagog Andrzej Kotkowski.
Polskie i zagraniczne kinowe hity, animacje, zestawy ćwiczeń prowadzonych przez polskie gwiazdy internetu oraz klasyczne i najnowsze seriale - tak kształtuje się czołówka najczęściej kupowanych w ubiegłym roku produkcji filmowych.
Piękna, wzruszająca i pokrzepiająca opowieść. Przede wszystkim mądre i jednocześnie zabawne kino, w którym powinna się odnaleźć większość z widzów.
Członkowie Polskiej Akademii Filmowej przygotowali wstępną listę tytułów kandydujących do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Nominowane filmy oraz ich twórcy będą ubiegać się o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2016.
Nie jest to thriller w amerykańskim stylu, z atrakcyjnym policjantem/agentem, który łapie przebiegłego psychopatę. Marcin Koszałka proponuje nam o wiele bardziej mroczną wyprawę.
Dziś urodziny obchodzi Krzysztof Kiersznowski, polski aktor teatralny i filmowy.
"Obce niebo" Dariusza Gajewskiego bazuje na stereotypach. Narzuca jedną perspektywę, ale mimo tego i tak angażuje. Przeraża i wzrusza. Zmusza nas do postawienia trudnych pytań i udzielenia na nie odpowiedzi. To film z ciekawą historią i dużym potencjałem.
Groteska, humor, trochę mroku, historii, barwna galeria celnie napisanych postaci - "Demon" to film zaskakujący. Trochę straszny, trochę śmieszny. Coś w głowie otwierający.
Utrzymany w teledyskowym rytmie i stylu dramat o walce z rakiem może budzić skrajnie różne odczucia - od zachwytu po niesmak albo rozczarowanie.
Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego po kilku mniej lub bardziej udanych adaptacjach "Moralności pani Dulskiej" powstała kolejna, to odpowiedź (w przypadku najnowszego filmu Filipa Bajona) jest prosta i oczywista - dla wspaniałych polskich aktorek! Krysta Janda i Katarzyna Figura nareszcie błyszczą na dużym ekranie.
Robert Więckiewicz w roli nawróconego (do życia) pracoholika z korporacji lub komedia bez zaskoczeń.
Nawet jeżeli tematyka "Nocy Walpurgi" nie przypadnie wszystkim do gustu, to obok kreacji Małgorzaty Zajączkowskiej nikt nie przejdzie obojętnie. Choćby dla niej warto dać szansę temu artystycznemu, było nie było, kinu.
Krytycy nie cierpią kina Jacka Bromskiego wprost proporcjonalnie do tego, jak kochają je widzowie. "Anatomia zła" raczej nie zmieni tego schematu.
Gdy w wiadomościach codziennie słychać doniesienia na temat imigrantów, warto przypomnieć sobie, że Polska też brała udział w działaniach, które do kryzysu się przyczyniły. Zarazem warto też obejrzeć świetne polskie kino wojenne.