Dług alimentacyjny przekroczył już 10 miliardów złotych. W bazie Krajowego Rejestru Długów znajduje się 305 tys. nierzetelnych rodziców. 57 proc. z nich, oprócz niezapłaconych alimentów, zalega również ze spłatą innych zobowiązań.
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, czy dali się namówić rodzinie na kredyt? A może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów. Wśród notowanych w KRD dłużników-emerytów 69% stanowią ci pomiędzy 60 a 70 rokiem życia. Na liście zadłużonych prym wiodą starsze panie.
Od dziś prawo umieszczania swoich dłużników w rejestrze długów uzyskały osoby fizyczne, gminy i wierzyciele wtórni. To efekt wchodzącej w życie Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.
Aktualnie staramy się z mężem o kredyt hipoteczny. Zostaliśmy jednak poinformowani przez bank, że jesteśmy wpisani do Krajowego Rejestru Dłużników, gdyż zalegamy z płatnością odsetek za nieterminową spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu gotówkowego. Dlaczego wciąż widniejemy w rejestrze, skoro już dawno uregulowaliśmy zaległe zobowiązania? Kto powinien zadbać o to, by usunąć stamtąd nasze nazwisko?
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca