93-letni Japończyk oficjalnie został uznany za osobę, która przeżyła dwa ataki bomb atomowych - pierwszy w Hiroszimie, drugi kilka dni później w Nagasaki.
Wzruszająca opowieść o miłości aż po grób, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia „Tojin" Okichi, konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.
Premier najszybciej starzejącej się nacji na świecie ocenił, że osoby starsze stanowią grupę „utykających symulantów”. Taro Aso, szef japońskiego rządu, dodał również, że płaci podatki, a z nich korzystają osoby leniwe, które tylko jedzą i piją, i nie robią nic innego”.
Starsi obywatele Japonii coraz częściej popełniają drobne przestępstwa, dokonują kradzieży kieszonkowych i kradzieży w sklepach, wynika z raportu japońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.
Japończyk Tomoji Tanabe, uznany za najstarszego mężczyznę na świecie, 18 września celebrował swoje 113 urodziny.
W Japonii rośnie liczba osób przekraczających setny rok życia. Najstarsza mieszkanka tego kraju ma w tej chwili 113 lat.
Przekroczenie granicy 50 czy 60 lat jakiś czas temu przestało być uważane za schyłek egzystencji; dziś to granica, która dla wielu oznacza rozpoczęcie ciekawego etapu w życiu, początek czegoś nowego, pisze Rachel Naud na 50plus.com
Włoska armia zatrudniła 77- letnią Keiko Wakabayshi jako instruktorkę walki wręcz. Instruktorka doskonale radzi sobie z rosłymi przeciwnikami. Sztuki walki doskonaliła przez wiele lat. Obecnie ćwiczy ze swoimi podopiecznymi: jujitsu, jojitso, kenjitso, judo, kendo i karate.
Kryzysowa sytuacja jaką jest menopauza, to naturalny okres w życiu kobiety. Po prostu trzeba zaakceptować ten fakt, ale niekoniecznie dokuczliwe objawy wywołane niedoborem estrogenów, jak uderzenia gorąca czy kłopoty ze snem. Natura sama znalazła rozwiązanie.
Przekonanie, że kilka drinków to doskonałe lekarstwo na smutki, jest fałszywe. Alkohol działa wręcz odwrotnie, potęguje pamięć o nieprzyjemnych zdarzeniach. Do takiego wniosku doszła grupa badaczy z Japonii pod przewodnictwem profesora farmakologii Norio Matsukiego
W wieku 113 lat zmarła najstarsza mieszkanka Japonii.
Kilka dni temu w Tokyo koncern Toyota przedstawił swój najnowszy wynalazek, jest nim robot umiejący grać na skrzypcach. „Urządzenie” wygląda naprawdę imponująco, jedną „ręką” przytrzymuje instrument, drugą przesuwa smyczek precyzyjnie wygrywając przeróżne melodie. Robot ten stanowi jeden z efektów pracy koncernu nad maszynami, które w przyszłości mają być pomocą dla starzejącego się japońskiego społeczeństwa.
Według danych zebranych przez japoński dziennik "Tokyo Shimbun" tamtejsi seniorzy coraz częściej popadają w konflikt z prawem.
W związku ze stale rosnącą liczbą osób w podeszłym wieku coraz bardziej palącym problemem staje się zapewnienie im odpowiedniej opieki. Aby rozwiązać kwestię niedostatecznej ilości osób zajmujących się osobami starszymi w domach opieki japońska firma Matsushita Electric Industrial (Panasonic) otworzyła dom dla osób starszych, w którym rolę opiekunów pełnią roboty wyglądające jak pluszowe misie. Reagują one na dotyk, rozumieją 300 słów i mogą odpowiedzieć jednym z 2000 wgranych zwrotów.
Swoje 112 urodziny świętował we wtorek w Japonii najstarszy mężczyzna świata. Zaczął dzień jak co dzień – śniadaniem, w skład którego wchodzi zdrowy japoński ryż, zupa miso i trawa morska, z nadzieją, że taka dieta pozwoli mu żyć wiecznie.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca