Polscy internauci codziennie lub prawie codziennie korzystają z sieci, spędzając w niej średnio nieco ponad 4 godziny. Najbardziej aktywnie w tym czasie, m.in. tworząc treści, udzielają się w sieci osoby w wieku 18-24 lat, podczas gdy pozostali wolą wykorzystywać już istniejące zasoby - pokazuje badanie „Mądry Internet", przeprowadzone na zlecenie Netii.
Siadasz przed monitorem komputera. Niecierpliwie czekasz, aż uruchomi się system operacyjny. O już jest... oddychasz z ulgą. GG - lista kontaktów wczytana. Okienko reklamowe otwarte, chwila wahania, sprawdzić ofertę?
Internet jest już niemal w każdym domu. To popularne narzędzie pozwala nie tylko szybko komunikować się z innymi użytkownikami sieci, ale również stanowi główne źródło informacji, wirtualną rzeczywistość, w której możesz zarządzać swoim kontem bankowym, robić zakupy, a nawet konsultować się z lekarzem.
30 mln Europejczyków w 2008 roku zrobiło zakupy przez Internet w innym kraju. Jeżeli wejdą w życie przepisy, nad którymi obecnie pracuje Komisja Europejska, zainteresowanie tą formą sprzedaży wzrośnie.
Jak złożyć PIT przez Internet wie 52 proc. osób korzystających z serwisów administracji publicznej, ale tylko 17 proc. użytkowników takich serwisów zadeklarowało, iż złożyło jakikolwiek dokument urzędowy za pośrednictwem Internetu - takie są wnioski z badania „Mądry Internet", przeprowadzonego na zlecenie Netii.
W Sieci załatwiamy mnóstwo spraw, szukamy rozrywki i informacji. Internet staje się w Polsce głównym medium. Czy w najbliższym czasie projekty typu Gadu-Gadu, Nasza Klasa, Wykop czy Fruli.pl staną się ikonami polskiej cyberprzestrzeni?
Korzystanie z Internetu może przyczynić się do tego, że starość będzie okresem o nowej jakości. Szczególnie warto propagować je w domach spokojnej starości.
96-letni Randall Butisingh mieszkający na Florydzie zyskał miano najstarszego blogera. Staruszek został ostatnio nagrodzony przez portal lifebeginsat80.com za najlepszą stronę seniora.
17 sierpnia polski Internet stał się pełnoletni. To właśnie 17 sierpnia 1991 roku uznaje się za symboliczną datę początku Internetu w Polsce.
Jak wynika z badania „Portale medyczne i zdrowie", przeprowadzonego przez Gemius S.A. co trzeci internauta poszukuje w sieci informacji z dziedziny medycyny. W tej grupie przeważają kobiety (75 proc.) oraz osoby w wieku 25 - 34 lat (40 proc.).
Z opublikowanych przez CBOS wyników badania „Korzystanie z internetu" wynika, że większość dorosłych Polaków (65 procent) ma w domu komputer osobisty, a 56 procent może w domu korzystać z zasobów Internetu. Są to jednak głównie ludzie mający mniej niż 55 lat.
Mężczyźni w internecie spędzają najwięcej czasu na szukaniu informacji, podczas gdy kobiety wolą go poświęcić na podtrzymywanie internetowych znajomości. Nie tylko sam rodzaj aktywności, ale również ocena negatywnych zjawisk w sieci jest zależna od płci - pokazują badania „Mądry Internet", wykonane na zlecenie Netii.
6 sierpnia przedstawiciele Grupy TP, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podpisali porozumienie w sprawie utworzenia programu internetyzacji polskich bibliotek publicznych.
Pobieranie gier, filmów, programów „prawie za darmo" - w rzeczywistości może nas słono kosztować. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi, aby przed skorzystaniem z usług portali internetowych dokładnie zapoznać się z regulaminem.
Polacy nie przepadają za łańcuszkami i potępiają zamieszczanie wirusów na stronach WWW i w e-mailach - pokazują przeprowadzone na zlecenie Netii badania zachowań polskich internautów. Wbrew powszechnej opinii, przeszkadza im również brak dbałości o poprawny i kulturalny język w internetowych dyskusjach i materiałach.