W sieci pojawił się drugi zwiastun sensacyjno-szpiegowskiego filmu "Kurier", inspirowanego misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
Dziś obchodzimy 75 rocznicę śmierci polskiego aktora, reżysera i producenta filmowego z okresu międzywojennego - Eugeniusza Bodo.
W sieci pojawił się klip promujący filmu "303. Bitwa o Anglię" z Marcinem Dorociński, Iwanem Rheonem i Milo Gibsonem.
Dziś w Warszawie, w wieku 101 lat odszedł gen. Zbigniew Ścibor-Rylski "Motyl", polski lotnik, oficer Armii Krajowej, generał brygady Wojska Polskiego, uczestnik Powstania Warszawskiego.
31 sierpnia na ekrany kin wejdzie film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Polacy czekali na ekranizację tej historii prawie osiemdziesiąt lat.
19 kwietnia obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie i największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.
27 stycznia br. Poczta Polska wydała znaczek pocztowy „Nigdy więcej! Never again!”, poświęcony ofiarom niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych na terenie Polski. Emisji towarzyszą koperta FDC oraz datownik.
Prezydent stolicy przedstawiła program oficjalnych uroczystości, których organizatorem jest m.st. Warszawa. Obchody z udziałem władz państwach, samorządowych a przede wszystkim powstańców, tradycyjnie odbędą się w Muzeum Powstania Warszawskiego, na pl. Krasińskich, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK, przy Gloria Victis na Powązkach oraz na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawskich.
Pojawiły się pierwsze recenzje "Dunkierki" Christophera Nolana. Dowiadujemy się z nich na przykład, że Harry Styles potrafi grać.
W środę (29 marca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film Azyl - poruszającą opowieść o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów.
Słynna polska aktorka Danuta Szaflarska obchodzi dziś 102 urodziny.
"Świat się kończy, interesy kwitną dalej”. Albowiem diamenty są wieczne.
Polscy matematycy w fundamentalny sposób przyczynili się do złamania szyfru Enigmy, niemieckiej elektromechanicznej maszyny szyfrującej, co miało istotny wpływ na przebieg drugiej wojny światowej. Ich praca została uhonorowana przez międzynarodowy Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (Ehe Institute of Electrical and Electronics Engineers).
W czwartym dniu Powstania Warszawskiego 72 lat temu od kuli niemieckiego snajpera poległ w walce przy Placu Teatralnym jeden z najwybitniejszych polskich poetów Krzysztof Kamil Baczyński. Wraz z jego twórczością powstał etos poety – żołnierza, obdarzonego ponad przeciętna wrażliwością człowieka- legendy, stojącego ponad wszelkimi podziałami.
W celu upamiętnienia 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie Warszawy oraz wielu innych miast zostały uruchomione syreny alarmowe miejskiego i wojewódzkiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności. To tylko jeden ze sposobów, na które w całej Polsce czci się pamięć powstańców i ich bohaterski zryw.