Polskie społeczeństwo znacząco zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat, nie dotyczy to jedynie spraw materialnych, modyfikacji uległ również aspekt mentalny. Dowodem na to są, między innymi badania, z których wynika, że po raz pierwszy od dłuższego czasu więcej jest tych Polaków, którzy sprzeciwiają się karze śmierci niż tych, którzy ją aprobują.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia, większość Europejczyków czuje się szczęśliwa. Przeciętnie 85% respondentów z 27 państw Unii Europejskiej deklaruje, że jest szczęśliwa – wynika z ostatniej fali badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Z badań przeprowadzonych niedawno przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej wynika, że Europejczycy, myśląc o następnym pokoleniu, najczęściej (40%) martwią się bezrobocie, a także o emerytury i renty (30%).
Blisko 8 na 10 mieszkańców Unii uważa pomaganie innym lub wolontariat za ważny aspekt ich życia, jednak tylko 3 na 10 czynnie uprawia wolontariat - wynika z ostatniego badania Eurobarometr, zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Europejczycy chcą, aby Unia Europejska powstrzymała przenoszenie poza Europę strategicznych prac badawczo-rozwojowych, innowacji i produkcji wyrobów żywnościowych, farmaceutycznych i ochrony zdrowia – wynika z badań TNS NIPO.
Z najnowszych badania Eurobarometru - badania przeprowadzonego w końcu ubiegłego roku na zlecenie Komisji Europejskiej wśród mieszkańców wszystkich państw Unii Europejskiej wynika, że Polska jest na drugim miejscu pod względem religijności. Bardziej religijni od Polaków są Maltańczycy - pisze "Super Express".
Tegoroczna edycja badania Europe Health 2006 poruszała następujące kwestie: Ty i twoje zdrowie, autorytety i źródła informacji zdrowotnych, lekarstwa i środki lecznicze, choroby i dolegliwości oraz wizerunek firm farmaceutycznych.
W Warszawie odbyła się konferencja, podczas której ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji sondażu na temat zdrowia Europejczyków - Europe Health, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Reader’s Digest. Z badań wynika, że większość badanych Europejczyków pozytywnie ocenia swoje zdrowie.
Monster.com przeprowadził ankietę, z której wynika, że Norwegowie wiodą prym wśród narodów europejskich jako nacja najmniej dyskryminująca pracowników ze względu na wiek. Niemcy natomiast mają najwyższy odsetek jeśli chodzi o ageizm w stosunku kandydatów na pracowników.
Jak wynika z raportu przygotowanego przez International Longevity Centre-UK i Merck Company Foundation społeczeństwo Europy starzeje się. Okazuje się, że lista najczęstszych chorób począwszy od wylewów po zawały serca włączając nowotwory i kataraktę wciąż się powiększa co zdaniem naukowców powinno skłonić rządy państw do zastanowienia się nad rozwiązaniami finansowymi dla opieki medycznej w najbliższych latach.
Ministrowie z państw członkowskich Unii Europejskiej chcą internetu, który byłby dostępny dla wszystkich. UE zamierza w ten sposób stworzyć społeczeństwo inforamcyjne bez barier dla grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ministrowie, którzy podpisali Deklarację Ryską wezwali również Komisję Europejską do pilnego podjęcia kwestii aktywności osób starszych i ich niezależnego życia w społeczeństwie informacyjnym.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca