Polscy turyści coraz częściej odkrywają Europę własnym autem. Otwarcie granic, coraz lepsza znajomość języków obcych oraz dostępność ofert turystycznych w Internecie sprawiają, że chętniej samodzielnie organizujemy wyjazdy zagraniczne.
Tom Hanks opracował niezawodny sposób na zachowanie anonimowości w Europie. Aktor zaobserwował panującą na europejskich plażach modę na obcisłe kąpielowe slipki i postanowił jak najlepiej się do niej dostosować.
103 - letni Japończyk Saburo Shochi planuje czwartą podróż dookoła świata. Pierwszą odbył tuż przed setnymi urodzinami i - jak widać - wojażowanie bardzo mu się spodobało.
Realizatorzy projektu SHARE (Survey of Health, Ageing, and Retirement in Europe) udostępnili najnowsze dane. W pierwszym etapie zgromadzono statystyki dotyczące starzenia się społeczeństw i kwestii emerytalnych na przełomie 2004/2005 z 11 krajów europejskich. W drugim etapie dane dotyczące wspomnianych zagadnień pochodzą z przełomu 2006/2007 i zostały zebrane z 15 krajów europejskich.
Naukowcy z Uniwersytetu w Leicester postanowili zbadać, ile lat w sposób aktywny przeżywają średnio Europejczycy po pięćdziesiątym roku życia. Okazało się, że najłagodniej starzeją się Duńczycy. Polacy wypadli najlepiej w porównaniu do innych narodów Europy Wschodniej.
Komisarz UE ds. zdrowia Androulla Vassiliou dokonała w Brukseli inauguracji kampanii „Europa dla pacjentów”. Wydarzenie to stanowi początek ambitnego projektu Komisji - informuje portal europa.eu.
Do 2020 r. 25 proc. społeczeństwa UE będzie w wieku przekraczającym 65 lat. Aby sprostać temu rosnącemu wyzwaniu demograficznemu Rada Ministrów UE zatwierdziła plan służący uczynieniu z Europy centrum rozwoju technologii cyfrowych wspomagających osoby starsze w samodzielnym życiu.
Rosie Swale – Pope, 61 – letnia Brytyjka wróciła do domu po pięcioletniej „wycieczce” dokoła świata. Podróż odbywała na własnych nogach.
Instytut badawczy CSA we współpracy z Grupą Europ Assistance oraz Cercle Santé Société już po raz drugi przeprowadził badanie dotyczące jakości systemu opieki zdrowotnej w krajach europejskich.
Czy Polacy są skoncentrowani na przyjemnościach? Czy ważna jest dla nich tradycja? Czy są skłonni podejmować ryzyko i zmienić raz obraną drogę? Czy są pewni siebie i lubią wyzwania? O tym, jakie podejście do życia mają nasi rodacy dowiedzieć się można z wyników tegorocznej, ósmej już, edycji badania European Trusted Brands 2008.
Polskie społeczeństwo znacząco zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat, nie dotyczy to jedynie spraw materialnych, modyfikacji uległ również aspekt mentalny. Dowodem na to są, między innymi badania, z których wynika, że po raz pierwszy od dłuższego czasu więcej jest tych Polaków, którzy sprzeciwiają się karze śmierci niż tych, którzy ją aprobują.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia, większość Europejczyków czuje się szczęśliwa. Przeciętnie 85% respondentów z 27 państw Unii Europejskiej deklaruje, że jest szczęśliwa – wynika z ostatniej fali badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Z badań przeprowadzonych niedawno przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej wynika, że Europejczycy, myśląc o następnym pokoleniu, najczęściej (40%) martwią się bezrobocie, a także o emerytury i renty (30%).
Blisko 8 na 10 mieszkańców Unii uważa pomaganie innym lub wolontariat za ważny aspekt ich życia, jednak tylko 3 na 10 czynnie uprawia wolontariat - wynika z ostatniego badania Eurobarometr, zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Europejczycy chcą, aby Unia Europejska powstrzymała przenoszenie poza Europę strategicznych prac badawczo-rozwojowych, innowacji i produkcji wyrobów żywnościowych, farmaceutycznych i ochrony zdrowia – wynika z badań TNS NIPO.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca