Zima w pełni, więc ruszył sezon wyjazdów zagranicznych. Aby w spokoju cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, warto zawczasu zadbać o odpowiednią ochronę oraz pomoc w razie niespodziewanych sytuacji i wykupić polisę zapewniającą kompleksowe zabezpieczenie podczas podróży zagranicznej. A koszty leczenia mogą osiągnąć dość poważną kwotę.
Wycieczki w góry, opalanie nad morzem, pływanie w miejskim basenie – bez względu na to co będziesz robić w tegoroczne wakacje, pamiętaj o kilku zasadach, które uchronią Cię przed chorobami. Dowiedz się, co daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jak skompletować wakacyjną apteczkę oraz dlaczego na basenie warto mieć przy sobie foliową reklamówkę.
Wyjeżdżając na wakacje za granicę nie zapomnij o zabraniu ze sobą karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Dzięki karcie EKUZ w nagłych przypadkach będziemy mogli skorzystać z pomocy medycznej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).
Dzięki tanim liniom lotniczym wiele osób spędza wakacje i długie weekendy poza Polską. Przypominamy, aby w natłoku spraw organizacyjnych nie zapomnieć o wyrobieniu sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zwracamy też uwagę, że nawet jej posiadanie nie zwalnia z wszystkich opłat. Poniżej kilka przykładów kosztów, które pokryje tylko dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.
Szybkie zakupy nowych strojów kąpielowych, szaleństwo pakowania, by wreszcie odetchnąć na plaży lub na górskiej łące. Marzymy o tym cały rok, ale o czym warto pomyśleć aby drobne niedogodności nie popsuły ci urlopu?
Wyjeżdżając na wakacje myślimy o wypoczynku, przyjemnościach i spokoju. Dlatego przydarzające się w ich trakcie nieprzyjemne zdarzenia zaskakują nas bardziej i bardziej wytrącają z równowagi. Jak poradzić sobie z wakacyjnymi problemami? Oto kilka porad Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
Problemy zdrowotne to ponad 80 proc. wszystkich szkód zgłaszanych ubezpieczycielom w podróży. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia wyjeżdżającym refundację tylko podstawowych świadczeń, a i te są różne w zależności od kraju. Dodatkowe ubezpieczenia oferowane przez biura podróży okazują się często nawet dwukrotnie za niskie. Na zakup dodatkowego pakietu decyduje się obecnie tylko co piąty wyjeżdżający za granicę.
Ubezpieczenia, które oferują swoim klientom biura podróży okazują się najczęściej niewystarczające. Podstawowy pakiet pokrywa koszty leczenia, może jednak okazać się za mały, jeśli konieczna będzie długotrwała hospitalizacja. W skrajnych przypadkach rachunek z zagranicznego szpitala może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Przed wyjazdem do krajów Unii Europejskiej lub EFTA (Szwajcaria, Norwegia, Islandia, Liechtenstein) warto zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - radzi Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki EKUZ można skorzystać ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich. Należy pamiętać o tym, że EKUZ uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w nagłych przypadkach w placówkach, które działają w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca