Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć prowadzenie zdrowszego stylu życia. Nawet w wieku 60 czy 70 lat można podjąć działania zmniejszające ryzyko zachorowania na przewlekłe choroby. Warto o siebie zadbać.
Ilość kofeiny odpowiadająca tej zawartej w dwóch filiżankach kawy może przyczynić się do nietrzymania moczu u mężczyzn.
Dotychczas słodkie napoje w wersji light głównie były uważane za niebezpieczne dla zdrowia ze względu na zawartość aspartamu, związku uważanego przez wiele osób za sprzyjający rozlicznym chorobom. Według ostatnich badań przeprowadzonych w USA, napoje te mogą być również zagrożeniem dla naszego zdrowia psychicznego, ponieważ ich regularne spożywanie znacznie ma zwiększać ryzyko depresji.
Popularny słodki napój, często uwielbiany przez dzieci, zdążył zyskać złą sławę jako pełen węglowodanów prostych w nadmiarze zagrażających sylwetce i zdrowiu. Okazuje się jednak, że cechuje się także właściwościami pomocnymi przy niedrożności jelit i bólach żołądka.
Osoby przejadające się zwykle przygotowują posiłki używając dziwnej mieszaniny składników, takich jak tłuczone ziemniaki i ciasteczka lub frytki z cytryną, wynika z nowych badań.
Ludzie, którzy chcą stracić na wadze i przestrzegają mającej im w tym pomóc diety, powinni zwracać większą uwagę na ilość wypijanego alkoholu, ponieważ napoje wyskokowe mogą zniweczyć ich dietetyczne wysiłki.
Wiele kobiet zauważa, że wraz z wiekiem łatwiej niż mężczyźni zyskuje na wadze. Nowe badania na myszach mogą pomóc wyjaśnić to zjawisko.
Na zlecenie jednej z amerykańskich firm opracowano wynalazek, który ma stanowić alternatywę dla leczenia otyłości poprzez inwazyjne zabiegi chirurgiczne.
Zakłócenie snu może powodować niski poziom energii w ciągu dnia. Według uczonych z Uniwersytetu w Kalifornii podobny mechanizm dotyczy diety.
Styczeń to taki okres w roku, kiedy siłownie się zapełniają nowymi i powracającymi członkami zdecydowanymi na poprawę sylwetki. Wielu chce spróbować kursów Zumby czy spinningu. Następuje też zmiana w strukturze zakupów artykułów żywnościowych - nasze koszyki częściej zapełniają się warzywami i owocami, a nie chipsami i ciastkami. Co jednak zrobić, by te modyfikacje były trwałe?
Po świątecznych ucztach nadszedł czas na wstąpienie na wagę i sprawdzenie efektów długich, obfitych posiłków. Ponadto zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim nowe nadzieje i plany, także te dotyczące ładniejszej sylwetki i lepszego samopoczucia - to świetna motywacja do rozpoczęcia procesu odchudzania.
Dla wielu z nas Nowy Rok to nowy początek. Okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i porażek oraz czas snucia planów na przyszłość. Aby swoje zamierzenia lepiej sprecyzować, przyzwyczailiśmy się do podejmowania noworocznych postanowień. Dzięki nim ukierunkowujemy swoją aktywność, a konsekwentne działania zwiększają szanse na powodzenie. Co jednak zrobić, by dążenie do realizacji postanowień nie utknęło w martwym punkcie już drugiego stycznia?
Zjedzenie jednej dużej porcji mięsa ze wszystkimi dodatkami może być lepszym sposobem na uniknięcie przyrostu wagi niż unikanie wypełnienia pokaźnym daniem swojego talerza.
Świąteczny okres słynie z suto zastawionych stołów i folgowania apetytowi, ale i wyrzutów sumienia z powodu przejadania się. Zastosowanie kilku wskazówek ekspertów pozwoli jednak na spokojne raczenie się świątecznymi potrawami przy zachowaniu zdrowego umiaru.
Święta sprzyjają rodzinnym posiłkom i choć bożonarodzeniowy okres nierzadko wiąże się z nadmiernym raczeniem się rozmaitymi smakołykami, generalnie jedzenie wraz z rodziną wspiera zdrową dietę.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków