Jabłek w Polsce nie brakuje, są wręcz naszym flagowym produktem. Stanowią powszechny element naszej diety, są dodawane do wielu potraw - zarówno dań głównych, jak i deserów - a konfitury z tych owoców wielu uważa za niezbywalne wyposażenie domowych spiżarni. Jabłka mogą być jednak wykorzystywane w różny sposób, nie tylko jako składnik spożywczy. Zobacz, do czego jeszcze mogą służyć.
Jak wynika z kanadyjskich badań, regularne spożywanie orzechów drzewnych może chronić przed zespołem metabolicznym i cukrzycą typu 2.
Nocne podjadanie zniweczy największy wysiłki dietetyczne i treningowe. Jedzenie o późnych porach spowalnia swój metabolizm i powoduje większy wzrost masy ciała niż posiłki spożywane w ciągu dnia. Przeczytaj pięć porad, które pomogą ci uwolnić się od tego zgubnego dla sylwetki i samopoczucia nawyku.
Wystarczy przebywać dwadzieścia minut dziennie na powietrzu, by zapewnić sobie lepszą ochronę przed łamliwością kości. Taki czas wystarczy dla wzbudzenia odpowiedniej produkcji witaminy D i wzmocnienia tkanki kostnej.
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.
Jeśli masz problemy ze zrzuceniem wagi, możesz to „zawdzięczać" stresowi oraz tłuste posiłki.
Dlaczego migdały powinny obowiązkowo trafić do naszego codziennego menu? Przede wszystkim ze względu na ich właściwości bezcenne dla organizmu. Migdały, choć pozornie kaloryczne, są prawdziwą bombą materiałów i witamin oraz zdrowych tłuszczy nienasyconych.
Osoby z cukrzycą typu 2, które spożywają dużo soli w diecie, mogą być narażone na znacznie większe ryzyko wystąpienia chorób serca.
Osoby, które oglądają telewizję przez ponad trzy godziny dziennie, mogą cechować się dwukrotnie wyższym ryzykiem wcześniejszej śmierci w porównaniu do ludzi, którzy spędzają przed telewizorem mniej czasu.
Chcąc bardzo szybko schudnąć, decydujemy się nie jeść kolacji lub zamienić produkty na całkowicie beztłuszczowe. To jednak nie sprawi, że osiągniemy długotrwały sukces. Zobacz, jakich błędów unikać.
Lecisz na urlop? A może, mimo sezonu wakacyjnego, musisz udać się w podróż służbową? Uważaj, by się nie przeziębić, bo to w takich sytuacjach bardzo prawdopodobne.
Kawa zwykle kojarzy nam się z aromatycznym napojem, który co rano „stawia nas na nogi", a nawet - w świetle wielu ostatnich badań - jest środkiem prozdrowotnym (obniża ryzyko rozmaitych dolegliwości). Okazuje się jednak, że ten najsłynniejszy chyba napój na świecie ma także wiele innych zastosowań.
Cierpiący na raka jelita grubego pacjenci z wysokim poziomem witaminy D we krwi mają wyższe szanse przeżycia.
Niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej odpowiadają za „epidemię" otyłości? Uczeni uważają, że przede wszystkim to drugie.
Gdy następnym razem zechcesz coś przekąsić, zapytaj się, czy naprawdę jesteś głodny/a. Okazuje się, że ocena tego wcale nie jest taka prosta...
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się