Choć marzymy o gładkiej i promiennej skórze, większość z nas zmaga się z niedoskonałościami, zmarszczkami, nadmiernym przesuszeniem czy innymi dolegliwościami. Problemy te może powodować nieodpowiednia dieta lub niedostateczna pielęgnacja skóry. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów skórnych jest deficyt budulcowego składnika skóry – kolagenu.
Według statystyk na atopowe zapalenie skóry (AZS) choruje około 20 procent ludzi na całym świecie. Schorzenie charakteryzuje się przewlekłym, nieznośnym świądem, wypryskami oraz zaczerwienioną, przesuszoną skórą. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą nieuleczalną, ale można niwelować jej skutki.
Dermokosmetyki, czyli kosmetyki apteczne są coraz częściej wybierane przez Polaków do pielęgnacji skóry. Obecnie są już niewiele droższe od produktów drogeryjnych.
Współczesny mężczyzna dba o samochód, garderobę oraz... cerę. Stale poszerzająca się oferta kosmetyków dla panów wychodzi naprzeciw wymaganiom płci, która jeszcze niedawno nie była kojarzona z drogeriami. Oto kilka kosmetycznych punktów, do których mężczyźni przywiązują uwagę.
Jak najlepiej pielęgnować skórę dojrzałą? Których substancji należy jej dostarczać? O problemach i potrzebach skóry po 40. roku życia opowiada dermatolog, ekspert marki Revitacell, dr Edyta Engländer.
Najpierw świąteczna gorączka, teraz noworoczny pośpiech. Do tego skóra atakowana mrozem, podrażniona i ziemista. Nie masz kiedy odpowiednio o siebie zadbać, a karnawał trwa! Oto kilka sposobów last minute na poprawę urody przed wielkim wyjściem.
W piątej dekadzie życia kobiety zaczyna się proces starzenia hormonalnego, spowodowany spadkiem poziomu hormonów płciowych – estrogenów. W efekcie skóra dostaje mniej bodźców zmuszających ją do regeneracji, produkuje mniej włókien podporowych, pogarsza się jej ukrwienie. W odpowiedzi na potrzeby skóry w okresie starzenia hormonalnego Laboratorium Iwostin stworzyło linię kocmetyków Iwostin Re-Storin, przywracającą gęstość i napięcie skóry wrażliwej po 50. roku życia.
Zima potrafi postarzyć naszą skórę nawet o kilka lat, wysuszając ją, zmieniając koloryt i pogłębiając bruzdy. Czasem ratunkiem dla cery jest tylko intensywna kuracja z zastosowaniem silnie działających kosmetyków i różnych zabiegów dermatologicznych.
Po dermokosmetyki sięga niemal co dziesiąty mężczyzna i ponad jedna czwarta kobiet w Polsce - wynika z badania TNS OBOP. Podstawowym powodem sięgania po te preparaty jest przekonanie o ich wyższej jakości niż w przypadku "zwykłych kosmetyków" oraz o dobroczynnym oddziaywaniu na wrażliwą, alergiczną cerę. Barierą w używaniu zaś okazuje się wysoka cena.
Rogowacenie okołomieszkowe skóry (tzw. keratosis pilaris) to łagodna, choć uciążliwa dolegliwość, której przyczyną jest nieprawidłowe rogowacenie naskórka. W jego wyniku powstają chropowate w dotyku czopki rogowe, przypominające wyglądem „gęsią skórkę". Mogą pojawić się przede wszystkim na udach i ramionach, ale także zmiany także na twarzy, policzkach, w okolicach brwi, przedramionach czy nawet pośladkach. W okresie zimowym problem rogowacenia naskórka znacznie się nasila.
Zdrowe i zadbane włosy to dla większości z nas wizytówka i „ambasador pierwszego wrażenia" w kontaktach międzyludzkich. Zabiegi stylizacyjne, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz łupież sprawiają jednak, że nasza fryzura czasem oddala się od wymarzonego ideału. W takich przypadkach potrzebna jest pomoc, jaką ofertują specjalistyczne serie dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Produkty kosmetyczne wybieramy opierając się na informacjach zawartych na opakowaniach. Coraz częściej możemy tam znaleźć znaki, świadczące o konkretnych właściwościach danego towaru.
Powszechny dostęp do mediów propagujących młody wizerunek i znajomość kosmetycznych oraz medycznych osiągnięć sprawia, że ludzie coraz bardziej skupiają się na swoim wyglądzie i szukają sposobów na powstrzymanie procesu starzenia się. Z drugiej strony przemysł kosmetyczno-estetyczny bacznie obserwuje (i wzmacnia) rosnące potrzeby potencjalnych klientów i pieczołowicie przygotowuje kolejne „eliksiry" młodości i zdrowia. Jedną z cieszących się popularnością nowości są dermokosmetyki.
Dermokosmetyki stają się w Polsce coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że pojawiają się nowe marki i linie „aptecznych kosmetyków". Na rynku zadebiutowały dermokosmetyki Inside. Wśród prezentowanych linii kosmetycznych znalazły się także preparaty do skóry dojrzałej, zawierające silnie działające składniki nawilżające i przeciwzmarszczkowe.
Dermokosmetyki stały się już rozpoznawalną i docenianą przez klientki polskich aptek kategorią produktów farmaceutycznych. Jednocześnie, jak podkreśla 57 procent farmaceutów w skierowanym do nich badaniu ankietowym, przy właściwym doborze dermokosmetyku, konieczna jest specjalistyczna porada i wsparcie.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków