Jesienno-zimowa pogoda w naszym kraju nie sprzyja naszemu dobremu nastrojowi. Nic dziwnego: dni stają się coraz krótsze, jest zimno, często pada deszcz i nie mamy na nic ochoty. Nie bez powodu lekarze mówią o tzw. depresji sezonowej, czyli spadku nastroju, który dotyka nas właśnie jesienią i zimą. Wyjazd właśnie o tej porze roku może być znakomitym lekarstwem na chandrę. Wciąż znajdziemy wiele miejsc, gdzie nadal jest ciepło i słonecznie. W dodatku, po sezonie nie ma tłumów turystów w kurortach i możemy w spokoju cieszyć się wypoczynkiem.
Jeśli zależy nam na wupoczynku na czystych kąpieliskach, warto zapoznać się z wynikami badań jakości wody. Okazuje się, że w Europie najczystsze plaże znajdują się na Cyprze i na Słowenii. Bałtyk plasuje się w stanach średnich, podobnie jak polskie jeziora.
Już kolejny rok z rzędu polscy touroperatorzy w porozumieniu z organizacjami turystycznymi z różnych państw przygotowali specjalną ofertę skierowaną do osób po 50 lub 55 roku życia. Seniorzy mogą z niej skorzystać podczas wyjazdów wiosennych i jesiennych, czyli w tak zwanym niskim sezonie. Na czym polega atrakcyjność oferty dla seniora? Senior i osoba towarzysząca (niezależnie od wieku) w standardowej cenie otrzymują dodatkowe ubezpieczenia, bogatszą ofertę wyżywienia i inne bonusy, m.in. wycieczki fakultatywne.
Koniec wakacji nie oznacza wcale końca sezonu urlopowego. Wręcz przeciwnie. Wrzesień, październik i listopad to doskonały moment, by wygrzać się na południowych plażach. Tym bardziej, że w ciągu najbliższych tygodni oferty wyjazdów do Turcji, na Cypr, czy Wyspy Kanaryjskie stanieją nawet o 60 % w stosunku do cen "wakacyjnych".
Zastanawiasz się nad podróżą, ale masz chore serce? To nie stoi na przeszkodzie, by wsiąść do samolotu i udać się np. w cieplejsze miejsce na listopadowy, czy grudniowy wypoczynek.
Polscy emeryci nie należą do najbiedniejszych, wynika z raportu Komisji Europejskiej. Ich finanse w porównaniu do świadczeniobiorców z innych krajów UE bywają godne pozazdroszczenia. Odsetek polskich emerytów zagrożonych życiem w ubóstwie wynosi 8%, średnia dla całej UE zaś jest znacznie wyższa - 19%.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca