Co ją powoduje i jakie ryzyko niesie? Nadwaga jest najpoważniejszym ryzykiem zdrowotnym w krajach uprzemysłowionych. Nadwaga nie tylko źle wpływa na zdrowie, ale jest także problemem kosmetycznym. Dla osób z nadwagą dodatkowe kilogramy i pytanie, jak się ich pozbyć, stają się ważnym problemem, który towarzyszy im latami.
Jeśli dalsze badania potwierdzą odkrycie amerykańskich naukowców być może, już wkrótce będziemy potrafili przeciwdziałać czterem najczęstszym przyczynom śmierci: wylewom, cukrzycy, nowotworom, i chorobom serca. Profesor Norman Hollenberg, obserwujący Indian z Panamy stwierdził, iż choroby, które tak często nękają członków cywilizowanych społeczeństw występowały rzadziej niż u 1 na 10 przedstawicieli plemienia.
Wśród schorzeń dermatologicznych stóp, najbardziej powszechna jest grzybica (tinea pedis), cierpi na nią 15- 30% dorosłej populacji. Czynników przyczyniających się do powstania choroby jest wiele, najłatwiej jest zarazić się w miejscach publicznych oraz w miejscach, w których jest ciepło i wilgotno. Infekcji sprzyjają też cukrzyca i zaburzenia krążenia obwodowego kończyn.
Dlaczego chorujemy, a przez to często jesteśmy skazani na życie w trudnych warunkach, a nawet na przedwczesną śmierć? Skąd takie choroby jak: cukrzyca, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, mukowiscydoza?
Dzięki pracy naukowców z 15 różnych ośrodków już za kilka lat może pojawić się urządzenie znacznie ułatwiające życie osobom cierpiącym na choroby wymagające systematycznego podawania leków.
Ok. 30 proc. Polaków po 49 roku życia nie jest w stanie odbyć stosunku seksualnego, wynika z przedstawionych dziś wyników badań nt. seksualności Polaków przeprowadzonego przez ośrodek TNS OBOP. Autorem badań wspieranych przez jest profesor Zbigniew Izdebski. Prezentacja wyników zainaugurowała obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Seksualnej.
Miażdżycę stanowi przewlekły, postępujący proces chorobowy. Jest on najczęściej związany z wiekiem, u osób starszych nasila się, może doprowadzić do zawału, udaru mózgu, bądź otępienia starczego.
Jednym z głównych elementów leczenia chorego na cukrzycę jest, obok właściwego wysiłku fizycznego i regularnego przyjmowania tabletek, bądź insuliny, odpowiednia dieta.
Dobroczynny wpływ bazylii na zdrowie odkrył już Hipokrates, sądził, że powoduje dobry nastrój i łagodzi objawy przejedzenia. Dziś używamy jej głównie jako przyprawy, ma jednak pożądane właściwości zdrowotne.
Polski projekt innowacyjnego leku na cukrzycę pozytywnie przeszedł pierwszy etap procedury patentowej w Stanach Zjednoczonych.
Akademia Dobrego Życia Rodziny Insulinowskich to pierwszy z projektów realizowanych przez powołaną 18 stycznia 2007 roku Akademię Zdrowia Bioton.
Prognozy na 2030 rok są przerażające - 360 milionów osób będzie chorować na cukrzycę. Statystyki podają, że ponad połowa pacjentów jest nieświadoma istnienia choroby. W Polsce z powodu tej choroby cierpią prawie 1,5 miliony ludzi. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 1995 roku chorowało na cukrzycę około 135 milionów.
Podjęcie przez osoby w wieku dojrzałym decyzji o przyjściu do klubu futness bardzo często jest okupione strachem i niepewnością Czy ja się nadaję? Czy nie jestem za stara lub stary? Czy się nie ośmieszę? Te i inne pytania bardzo często zadają sobie dojrzali klienci. Odpowiedź, która nasuwa się sama, brzmi: lepiej późno niż wcale.
Ilość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie maleje z powodu nieprawidłowej diety, chorób i procesu starzenia się. Tymczasem olej z wiesiołka jest unikalnym źródłem wspomnianych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu gamma-linolenowego (GLA).
Dieta śródziemnomorska uznawana jest za jedną z najzdrowszych. Składają się na nią głównie owoce, warzywa, produkty mączne, produkty zbożowe, olej z oliwek, ryby, a także niewielkie ilości czerwonego mięsa i produktów nabiałowych.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków