Nowe badania wykazały, że dieta bogata w białko zwierzęce może znacznie zwiększyć ryzyko zachorowania na raka lub cukrzycę u osób starszych.
Myślisz o treningu, ale jakoś nie masz okazji, by się zaangażować? Potrzebujesz motywacji do podjęcia ćwiczeń? Oto lista, którą trzeba przejrzeć. Przedstawiono dziesięć naukowo udowodnionych powodów, dla których warto "się przemóc" i zacząć regularnie ćwiczyć.
Coraz więcej z nas boryka się z chorobami dietozależnymi. Ich pojawienie się warunkowane jest najczęściej szybkim tempem życia, jedzeniem w pośpiechu i nieodpowiednim jadłospisem. To co jemy w ogromnym stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zatem zapobiegać chorobom dietozależnymi?
Im więcej czasu starsza osoba spędza w pozycji siedzącej, tym bardziej jest narażona na niepełnosprawność. I to bez względu na to, jak często angażuje się w ćwiczenia fizyczne o umiarkowanej intensywności.
Jak wynika z amerykańskich badań, otyła kobieta poświęca średnio tylko około jednej godziny w roku na intensywne ćwiczenia. Otyli mężczyźni spędzają na takiej aktywności około 3,6 godzin w roku.
Od dawna wiadomo, że problemy z uzębieniem mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że również choroby na które cierpimy mają swoje konsekwencje w stanie zębów. Cukrzyca, problemy żołądkowe, niedobór witaminy D czy nawet zwykłe przeziębienie mogą mieć zły wpływ na zęby. Jak uniknąć wad zgryzu, próchnicy czy zniszczonego szkliwa i cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem?
Zaburzenia erekcji (erectile disfunction, ED) stanowi problem około 100 milionów mężczyzn na całym świecie, ich liczba jednak, m. in. ze względu na starzenie się społeczeństw, podwoi się do 2025 roku. Ponieważ wokół dolegliwości narosło wiele mitów, amerykańscy uczeni wypunktowali kilka ważnych informacji o problemie.
Soki owocowe kojarzą się ze zdrową dietą, gdyż ostarczają ważnych składników odżywczych. Okazuje się jednak, że wiele z nich zawiera taką samo ilość cukru i kalorii jako popularna cola.
Kilka prostych, drobnych zmian pomoże ci uchronić się przed problemami z sercem. Zastosuj je, a będziesz mógł/mogła liczyć na znacząco lepsze zdrowie.
Badacze odkryli, że dobry sen może pomóc mężczyznom w osiągnięciu długowieczności, w przypadku kobiet zaś konieczna jest jeszcze odpowiednia dieta.
Starsze kobiety z wysokim poziomem estrogenu mogą być bardziej narażone na demencję, zwłaszcza jeśli zmagają się również cukrzycą.
Udar mózgu jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Warto wiedzieć, kto jest najbardziej zagrożony i jak rozpoznać symptomy, by móc bezzwłocznie udać się po pomoc.
Masz więcej problemów zdrowotnych niż twój brat czy siostra? Zmagasz się z nadwagą, podczas gdy oni są raczej szczupli? Przyczyną może być... kolejność przyjścia na świat.
Nowe technologie i styl życia, jaki towarzyszy korzystaniu z nich, sprzyja zachorowaniu na cukrzycę, mówią uczeni.
Ponad 55 milionów Europejczyków cierpi obecnie na cukrzycę, a do roku 2030 ich liczba ma wzrosnąć do 64 milionów. Mimo iż nie ma na dzień dzisiejszy na nią lekarstwa, cukrzycę typu 1 można leczyć, przeszczepiając biorcy komórki wysp trzustkowych, a nawet całą trzustkę dawcy. Niestety liczba chorych na cukrzycę znacznie przewyższa liczbę dawców. Komórki macierzyste mogą odegrać decydującą rolę w wypełnianiu tej luki.
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się