Nowe badania pokazują, że typ leków na cukrzycę zwany glitazonami, może dać szansę na efektywne leczenie choroby Parkinsona.
Choroba Parkinsona wiąże się z ponad 16 różnymi typami raka, wynika z nowych tajwańskich badań.
Osoby z depresją cechują się wyższym ryzykiem zachorowania na chorobę Parkinsona.
Odkryto ważny mechanizm, który kontroluje proces starzenia się. Uczeni sądzą, że dzięki temu będzie można zwiększyć kontrolę nad oznakami upływu czasu.
Choroba Parkinsona upośledza codzienne funkcjonowanie nie tylko osób chorych, lecz również ich opiekunów i najbliższych członków rodzin, wymuszając zmiany w dotychczasowym trybie życia. Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona pomaga chorym już od dwudziestu lat.
Czosnek już na dobre zyskał miano naturalnego leku na wiele rozmaitych dolegliwości ze względu na swoje silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Teraz do listy korzyści z jego jedzenia można dopisać ochronę przed Chorobą Parkinsona i Alzheimera.
Ostatnie dni życia Robina Williamsa przypominały podobno paranoidalny amok. Do takich informacji dotarł brytyjski Channel 5.
Uczeni z University of Adelaide i Monash University odkryli związek pomiędzy witaminą D i depresją u kobiet z nadwagą i zespołem policystycznych jajników.
11 kwietnia, już po raz dziewiętnasty obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na chorobę Parkinsona. W Polsce choruje na nią ponad 80 tysięcy osób. W zaawansowanym stadium choroby, w którym znajduje się ok. 15 tysięcy pacjentów, chorzy się są w stanie wykonywać codziennych czynności, są zamknięci w domu i często przykuci do łóżka. Część pacjentów może odzyskać sprawność dzięki głębokiej stymulacji mózgu DBS.
Picie znacznych ilości alkoholu może zwiększyć ryzyko raka wątroby. Okazuje się jednak, że kawa pomaga je obniżyć.
Badania wykazują, że picie kilku filiżanek kawy dziennie zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju stwardnienia rozsianego.
Jedna z substancji zawartych w chmielu może chronić mózg przed chorobą Alzheimera i Parkinsona.
Bruce Springsteen zagrał koncert, który zakończył się o 2 nad ranem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że muzyk ma już 65 lat.
Choroba Alzheimera to postępujące, neurodegradacyjne schorzenie i najpowszechniej występująca forma demencji. Skutkuje utratą lub znacznym upośledzeniem pamięci, myślenia, orientacji, zdolności oceny sytuacji. Wokół choroby narosło wiele nieprawdziwych przekonań, które warto wyjaśnić. Oto kilka podstawowych faktów i mitów na ten temat.
Komórkach macierzyste mogą być wykorzystane do leczenia choroby Parkinsona, wynika z badań na szczurach.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca