Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele osób twierdzi, że mają one negatywny wpływ na zdrowie, a niekiedy również na wygląd. Jak jest w rzeczywistości? Rozprawiamy się z mitami na temat botoksu i opisujemy jego zastosowanie.
Kwas hialuronowy i botoks to jedne z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich lat. W teorii znane jest nam ich odmładzające działanie, ale czy wiedzielibyśmy, który z nich byłby lepszy dla naszej cery? W jakich przypadkach lepiej zadziała botoks, a kiedy więcej korzyści przyniesie nam zastosowanie kwasu hialuronowego?
Coraz więcej Polek decyduje się na poprawę urody w gabinecie medycyny estetycznej. Najczęściej wybierają one botoks, wypełniacze i mezoterapię. Co ciekawe, z aż trzy czwarte z nich nie przyznaje się do tego nawet swoim najbliższym – wynika z ankiety Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging dotyczącej wyborów Polek w 2017 r.
Upływ czasu sam w sobie zostawia na skórze ślady. Wraz z biegiem kolejnych lat skóra traci elastyczność, nawilżenie i gęstość, co staje się widoczne w postaci linii, załamań, czy bruzd. Do pewnego stopnia można ten proces wyhamowywać. Sprawdź co robić, by wizualne starzenie się było nieco wolniejsze.
Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, oprócz zastosowań w medycynie estetycznej czy stomatologii zyskuje nowe pola użycia. Coraz częściej wykorzystuje się go przy terapii pęcherza nadreaktywnego. Ta metoda leczenia nietrzymania moczu jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, a ryzyko skutków ubocznych jest minimalne.
Dla większości z nas skutecznym sposobem hamowania wydzielania potu są antyperspiranty. Są jednak osoby, dla których plamy pod pachami widoczne na koszulce, czy wilgotne dłonie bywają utrapieniem przez cały rok. Czy istnieje efektywny sposób na pozbycie się tej dolegliwości? Skuteczne może być zastosowanie toksyny botulinowej, jednak nie jest to metoda dla wszystkich.
Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej należą do najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej wykonywanych procedur z zakresu medycyny estetycznej.
Wszystkie kobiety chcą wyglądać pięknie i młodo. Medycyna estetyczna daje ku temu wiele możliwości i metod, a każde z nich mają swoje wady i zalety. Jeśli nie masz czasu na rekonwalescencję i ewentualne powikłania, boisz się inwazyjnych zabiegów odmładzających, a jednocześnie oczekujesz szybkich efektów, idealne dla Ciebie będą zabiegi z użyciem botoksu oraz kwasu hialuronowego.
Wilgotne ręce, stopy czy plecy – to oznaki nadpotliwości. Zaskakuje w najmniej odpowiednich momentach, jak wymarzona randka czy rozmowa biznesowa, i sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Problem ten jednak można rozwiązać.
Pacjenci korzystający z usług gabinetów medycyny estetycznej często stają przed problemem, który zabieg zagwarantuje im najlepszą relację kosztów do efektów, a przy okazji będzie bezpieczny i długotrwały.
Lato to bardzo dobry okres na nawilżanie i regenerację skóry, ale nie tylko. Dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej radzi, jakie zabiegi pielęgnacyjne oraz upiększające warto wybrać jeszcze przed urlopem, by zadbać o jędrność i młodość ciała, a jednocześnie nie narazić się na ryzyko poparzenia słonecznego.
W czasie upałów nadmierne pocenie się stanowi dla wielu z nas problem. Dyskomfort z nim związany objawia się mokrymi plamami na ubraniach. Niestety czasem przestrzeganie zasad higieny osobistej i antyperspirantów nie pomaga. Oto przegląd metod walki z nadmiernym poceniem się.
Mięśnie twarzy odpowiadają między innymi za mrużenie oczu, marszczenie brwi czy uśmiechanie się, w związku z czym napinają się nawet 15 000 razy dziennie. Czynności te, powtarzane przez lata, utrwalają zmarszczki mimiczne. Jednak dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, można zniwelować tzw. kurze łapki wokół oczu, zmarszczki czołowe czy pionową linię zmartwienia między brwiami. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej, znanej powszechnie jako botox, to najpopularniejsza metoda łagodząca zmarszczki.
Wypełnienia iniekcyjne skóry to coraz popularniejszy sposób na walkę z oznakami starzenia się. Jednak rządowi eksperci z USA ostrzegają, że może z tym wiązać pewne ryzyko dla zdrowia.
Choć wielu ludziom botoks kojarzy się przede wszystkim z wygładzaniem zmarszczek (w tym z nienaturalnymi twarzami celebrytów), ma także inne zastosowania. Jednym z nich jest skuteczność w leczeniu kłopotliwej dolegliwości - nietrzymania moczu.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca