Botoks, czyli substancja znana ze zmniejszania zmarszczek twarzy, może mieć też inne, prozdrowotne zastosowanie - okazuje się, że zapobiega nieregularnemu rytmowi serca, jeśli po operacji wszczepienia bajpasów zostaje wstrzyknięta do tkanki tłuszczowej otaczającej serce.
Zastrzyki z botuliny w mięśnie twarzy osłabiają widoczność zmarszczek mimicznych i odmładzają wygląd skóry w wyniku lekkiego paraliżu. Taki efekt uzyskiwany jest jednak pewnym kosztem osłabienia zdolności odczytywania mimiki innych osób. Wynika to z czasowego blokowania proprioceptywnego sprzężenia zwrotnego, czyli procesu, który pomaga nam zrozumieć emocje innych ludzi poprzez odtwarzanie ich na własnym ciele.
Botoks to preparat znany jako skuteczny sposób na zmarszczki, ma jednak szersze zastosowanie - może m. in. skutecznie leczyć następstwa porażenia Bella i innych poważnych problemów z nerwami twarzowymi, a także pomóc przy nadmiernym poceniu się, czy bólu mięśni.
Problem zbytniego pocenia się jest bardzo wstydliwy i przeszkadza w codziennym życiu, dlatego warto osłabić jego objawy. Sprawdź, jak można zmniejszyć ten kłopot.
Pocenie jest naturalną reakcją ciała na wysoką temperaturę. Kłopot w tym, że u znacznej części osób przebiega zbyt intensywnie. Co robić, gdy mimo przestrzegania zasad higieny osobistej i stosowania antyperspirantów problem nie ustaje i stale uprzykrza życie?
Każdy chce wyglądać pięknie i czuć się dobrze w swoim ciele, aby to osiągnąć spora część osób decyduje się na zabiegi upiększające. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby pacjenci udawali się do odpowiednich miejsc i byli poddani odpowiedniemu, rzetelnemu wywiadowi lekarskiemu. Niestety coraz częściej ludzie decydują się także na domowe sposoby upiększania, albo zachęcające promocje w niesprawdzonych, gabinetach estetycznych. Jak wystrzegać się zagrożeń czyhających na rynku medycyny estetycznej?
Klon kojarzy się głównie z syropem klonowego i pięknymi jesiennymi liśćmi. Okazuje się, że tym pięknem może się z nami podzielić - ekstrakt z liści tego drzewa pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.
Botoks w medycynie estetycznej jest tematem, o którym powiedziano już niemalże wszystko. Zabiegi wykorzystujące działanie toksyny botulinowej są najstarsze, jeśli chodzi o tę dziedzinę medycyny. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak bardzo zabiegi z ich wykorzystaniem są popularne w kontekście właśnie nadchodzącego lata, kiedy na bok odchodzą inwazyjne zabiegi laserowe. Dlaczego właśnie teraz warto przyjrzeć mu się bliżej?
Botoks, zabieg nr 1. wśród gwiazd i najchętniej wybierana kuracja odmładzająca. Ciężko poddać ocenie źródło jego popularności, ale jednym z pewniejszych jest po prostu moda i dostępność metody w wielu gabinetach. Gdy myślimy „odmładzanie”, w głowie od razu pojawia się „botoks”. Ale czy spłycanie zmarszczek to jego jedyne zastosowanie?
Popkulturowa Akademia Wszystkiego (dawniej Akademia Węży) po raz 7. przyznała nagrody dla filmowych potknięć w polskim kinie. Niemal wszystkie nagrody podczas tej edycji Węży zdobył "Botoks".
Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele osób twierdzi, że mają one negatywny wpływ na zdrowie, a niekiedy również na wygląd. Jak jest w rzeczywistości? Rozprawiamy się z mitami na temat botoksu i opisujemy jego zastosowanie.
Kwas hialuronowy i botoks to jedne z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich lat. W teorii znane jest nam ich odmładzające działanie, ale czy wiedzielibyśmy, który z nich byłby lepszy dla naszej cery? W jakich przypadkach lepiej zadziała botoks, a kiedy więcej korzyści przyniesie nam zastosowanie kwasu hialuronowego?
Coraz więcej Polek decyduje się na poprawę urody w gabinecie medycyny estetycznej. Najczęściej wybierają one botoks, wypełniacze i mezoterapię. Co ciekawe, z aż trzy czwarte z nich nie przyznaje się do tego nawet swoim najbliższym – wynika z ankiety Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging dotyczącej wyborów Polek w 2017 r.
Upływ czasu sam w sobie zostawia na skórze ślady. Wraz z biegiem kolejnych lat skóra traci elastyczność, nawilżenie i gęstość, co staje się widoczne w postaci linii, załamań, czy bruzd. Do pewnego stopnia można ten proces wyhamowywać. Sprawdź co robić, by wizualne starzenie się było nieco wolniejsze.
Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, oprócz zastosowań w medycynie estetycznej czy stomatologii zyskuje nowe pola użycia. Coraz częściej wykorzystuje się go przy terapii pęcherza nadreaktywnego. Ta metoda leczenia nietrzymania moczu jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, a ryzyko skutków ubocznych jest minimalne.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca