Pięknie nakryty stół podkreśla odświętność chwili i jest wyrazem naszego szacunku dla zaproszonych gości, z którymi pragniemy dzielić czas. Ozdobna porcelanowa zastawa, błyszczące sztućce, dopasowane kolorystycznie serwetki to minimum klasycznej elegancji.
Wydatki, pośpiech, marketing, komercjalizacja - w taki sposób coraz częściej określane są Święta Bożego Narodzenia. Czy marketing świąteczny może mieć jednak pozytywną stronę?
Mimo niskich płac, słabych podwyżek i kryzysu gospodarczego Polacy nie oszczędzają na świętach. Wręcz przeciwnie. Polscy konsumenci są optymistami - aż 63% z nich sądzi, że ich sytuacja finansowa poprawi się lub pozostanie bez zmiany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Według badań Deloitte1, przeciętna polska rodzina planuje wydać na święta około 1500 zł. Dodatkowo, aż 61% Polaków deklaruje, że wyda na nie tyle samo, a nawet więcej niż w roku ubiegłym. Na większe wydatki będzie miała również wpływ spora podwyżka cen żywności w okresie świątecznym. Wydajemy dużo, więc co można zrobić, by ograniczyć dodatkowe wydatki w święta?
Wielu czeka na Święta Bożego Narodzenia cały rok. Zwykle bowiem dobrze się kojarzą - z wolnym czasem, rodzinnymi zjazdami, śnieżnym krajobrazem i kolędami. Jednakże, przedświąteczna gorączka: poszukiwanie prezentów, zakupy w marketach, odbieranie zamówionych ciast i innych specjałów bezsprzecznie wiążą się z uszczuplaniem portfela. Okres przedświąteczny to ciężkie czasy dla naszych finansów, czy da się zaoszczędzić? Marc Lockley, którego profesją jest coaching biznesowy, radzi, co robić, by wydać mniej.
Na naszych wigilijnych stołach królują tradycyjne dania. Aby nie popaść w rutynę, można je jednak sprytnie zmodyfikować i zaskoczyć gości karpiem w zupełnie nowej odsłonie.
Mimo kryzysu Polacy nie zamierzają oszczędzać na świętach. Już od początku grudnia placówki handlowe i sklepy internetowe przeżywają oblężenie. W tym roku do sfinansowania upominków wykorzystamy przede wszystkim własne oszczędności.
Jakie prezenty kupimy w tym roku? Najbardziej popularne są kosmetyki. Zakup odzieży deklaruje aż 27 procent ludzi. Dalsze pozycje zajmują książki i biżuteria.
Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen radości i piękna. To również czas, w którym obdarowujemy się prezentami. Chcemy żeby prezenty sprawiały radość osobom, którym je wręczamy.
Lubimy świętować w gronie współpracowników, ale nie zaprosilibyśmy szefa na rodzinną Wigilię. Z bonusów świątecznych najbardziej cenimy premie finansowe - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl.
Święta to czas, kiedy często, w imię tradycji, rezygnujemy ze zdrowego żywienia i obarczamy serce nadmiernymi ilościami tłuszczu i cholesterolu. Przedstawiamy kilka rad, jak przygotować zdrowe świąteczne menu.
Gwiazda betlejemska jest symbolem świąt Bożego Narodzenia. Wywołuje pozytywne uczucia. Ze względu na różnorodność kolorów, kształtów i rozmiarów pasuje do każdego stylu. Warto stworzyć z niej niezwykłe dekoracje, odświeżając wnętrza.
Śniadanko - spacerek, kawka - deserek, następnie obiadek i kilka czekoladek, potem podwieczorek na dobry humorek i kolację obfitą na noc wyśmienitą... Tak właśnie mniej więcej wygląda standardowy schemat świątecznego dnia. Wspaniałe potrawy przygotowane specjalnie na świąteczne dni nie dają spokoju i każą się zjadać w naprawdę sporych ilościach.
Szlumbergera (Schlumbergera) to roślina pełna radości i energii, którą zarazi nas podczas mroźnych grudniowych dni. Pochodzący z gorącej Brazylii okaz przenosi nas do miejsc, gdzie króluje karnawał i zabawa.
Przed Świętami Bożego Narodzenia liczba wysyłanych paczek gwałtowanie wzrasta. 21 grudnia to szczyt paczkowy dla firm kurierskich. Co zrobić, aby prezenty dotarły na czas?
Święta Bożego Narodzenia - spotkania przy stole w rodzinnym gronie, blask choinki, kolędy i unoszący się zapach świątecznych potraw. W czasie tych kilku dni nasze podniebienia rozkoszować się będą wyśmienitymi daniami, specjalnie przygotowanymi na tę okazję.