Jarmarki świąteczne organizowane w Europie są nieodłącznym elementem okresu adwentowego. Można na nich nie tylko kupić świąteczne ozdoby, ale także poznać tradycję kulinarną i kulturę danego regionu. Dziś jarmarki organizowane są także we wielu polskich miastach, lecz współczesny ich wygląd ukształtował się dopiero w XIX wieku.
Jak wynika z raportu Deloitte, Polacy planują wydać na organizację Gwiazdki o 20 % więcej niż w ubiegłym roku. I choć nie zamierzamy oszczędzać, warto zwrócić uwagę na porównanie cen wymarzonych produktów w różnych sklepach. Średnie różnice cenowe w popularnych przed świętami kategoriach sięgają kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych.
Pomimo pesymistycznych prognoz dotyczących stanu gospodarki i własnej sytuacji finansowej, polska rodzina planuje wydać na Święta Bożego Narodzenia blisko 1800 złotych – to znacznie więcej niż w roku ubiegłym. Polacy najczęściej będą kupować w prezencie kosmetyki i perfumy, po które wybiorą się do hipermarketu lub zamówią w Internecie. Rodzice wybiorą dla dzieci zabawki edukacyjne, które wraz z książkami stanowią najczęściej wybierany prezent, niemal w każdym europejskim kraju. Takie wnioski płyną z badania „Zakupy świąteczne 2010” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Annie Lennox przygotowała bożonarodzeniowy album "A Christmas Cornucopia". Jeszcze przed premierą, postanowiła dać fanom przedsmak dzieła.
8 listopada ukaże się drugi longplay Susan Boyle, "The Gift". Z materiałem można zapoznać się już teraz.
2 listopada ukaże się świąteczny album Mariah Carey. Zestaw zatytułowany "Merry Christmas II You" wypełni 13 utworów.
15 listopada ukaże się nowa płyta Susan Boyle. Utrzymany w bożonarodzeniowym nastroju longplay nosi tytuł "The Gift".
Mariah Carey szykuje nowy bożonarodzeniowy album.
Susan Boyle zawczasu postanowiła pomyśleć o świętach. Szkotka pracuje nad bożonarodzeniowym albumem. Artystka przebywa obecnie w studiu, nagrywając okolicznościowe piosenki. Efekty powinniśmy poznać w październiku.
"Opowieść wigilijna" w reżyserii Roberta Zemeckisa jest straszna. Dosłownie. Poczciwy świąteczny klasyk zyskał nie tylko trzeci wymiar, lecz również mocny element grozy.
Co robi większość z nas między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem? Pracuje. Niewielu Polaków zdecydowało się na urlop, aż 84% idzie do pracy w czasie tzw. przerwy świątecznej.
Specjalnie dla tych wszystkich, którzy będą na dyżurze, służbie, w podróży, chorobie, daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora - świąteczna, wirtualna możliwość uczestnictwa w Pasterce i uroczystościach Świąt Bożego Narodzenia.
Święta to spotkania rodzinne, dzielenie się opłatkiem, wyjątkowe potrawy, wymarzone prezenty i... świąteczne przeboje. To, że zbliża się Boże Narodzenie uświadamiamy sobie nie tylko oglądając wystawy sklepowe, choinki na placach miast i kolorowe światełka nad głównymi ulicami, ale także słysząc dźwięki znanych świątecznych melodii.
W okresie przedświątecznym miliony z nas ochoczo dekorują choinkę bożonarodzeniową lametą, gwiazdkami i świecidełkami, ale niewielu z nas wie, że tradycyjne bożonarodzeniowy świerk lub jodła pochodzą od gatunku, którego wiek liczy się w milionach lat i który posiada siedem razy więcej DNA niż człowiek.
Niemal wszyscy Polacy kultywują bożonarodzeniowe tradycje, wynika z nowego badania CBOS. Znaczna większość z nas ubiera choinkę, dzieli się opłatkiem, je w wigilię tradycyjne potrawy. Chętnie, choć już nie tak licznie, uczestniczymy w pasterce i modlimy się przed kolacją wigilijną.