Choć marzymy o gładkiej i promiennej skórze, większość z nas zmaga się z niedoskonałościami, zmarszczkami, nadmiernym przesuszeniem czy innymi dolegliwościami. Problemy te może powodować nieodpowiednia dieta lub niedostateczna pielęgnacja skóry. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów skórnych jest deficyt budulcowego składnika skóry – kolagenu.
Powstają najczęściej w wyniku oparzeń, wypadków i operacji. Potrafią narazić na dyskomfort bez względu na wiek i płeć. Niechciane pamiątki na skórze, czyli blizny – czy są metody, żeby się ich pozbyć raz na zawsze?
Odpowiedni poziom witaminy E w organizmie to jeden z głownych czynników zachowania młodego wyglądu. Wykazuje ona działanie przeciwutleniające, zapobiegając czynnikom przyspieszającym starzenie się.
Złuszczanie naskórka polega na usunięciu najstarszych martwych komórek skóry na zewnętrznej jej powierzchni. Obejmuje ono różne zabiegi - i chemiczne, i mechaniczne. Ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne.
Blizny są różnego rodzaju: potrądzikowe, poparzeniowe, pourazowe. Zalicza się do nich też rozstępy. Jeśli są rozległe, szpecą i utrudniają akceptację własnego wyglądu. W zależności od rodzaju blizny, mamy jednak do dyspozycji wiele różnorodnych i nowoczesnych metod leczenia. Które i kiedy są najskuteczniejsze?
Co wybrać, aby się odmłodzić, a co, by usunąć blizny lub pozbyć się zbędnych kilogramów? W niemal wszystkich przypadkach najlepsze efekty daje terapia skojarzona, czyli połączenie dwóch-trzech zabiegów. W ten sposób działamy na problem najbardziej kompleksowo. Tylko które zabiegi można ze sobą połączyć, aby uzyskać optymalny efekt? – radzi dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej.
Nieskazitelnie gładka skóra to marzenie wielu osób. Niestety, jeszcze we wczesnej młodości choroby takie jak trądzik czy ospa, u części z nas spowodowały liczne problemy z wyglądem skóry. Blizny zanikowe na twarzy, plecach i innych częściach ciała nie znikają z czasem i są trudne do ukrycia. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala na coraz skuteczniejsze pozbywanie się ich.
Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To, co kiedyś kojarzyło się z fanaberiami zamożnych, dziś jest dostępnym dla każdego elementem walki z postępującym wiekiem. Sprawdziliśmy, dzięki jakim zabiegom Polki realizują hasło „piękno do poprawki” i jak wygląda ich przebieg.
W przypadku nowotworów ginekologicznych często okazuje się, że interwencji chirurgicznej nie sposób uniknąć. Pozostająca po takich operacjach rana, wymaga szczególnego traktowania i higieny. Od naszej troski o nie zależy, jak szybko zagoją się i czy pojawiają się powikłania. W ramach programu „Jestem przy Tobie”, zapytaliśmy o to, jak dbać o rany pooperacyjne narządów rodnych Katarzynę Trzpiel, Przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.
W ostatnich latach powstaje w Polsce coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Przybyw też pacjentów, którzy coraz chętniej się decydują na zabiegi tego typu. Oferta medycyny estetycznej jest szeroka, metody znacznie skuteczniejsze niż w przypadku zabiegów kosmetologicznych oraz nieporównywalnie mniej inwazyjne niż w chirurgii plastycznej. To jednak nie jedyne czynniki decydujące o rosnącej popularności tej gałęzi medycyny.
Często blizny szpecą i są powodem dużego dyskomfortu. Istnieją jednak sposoby, aby raz na zawsze się ich pozbyć.
Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris wprowadziło na rynek intensywnie kryjące fluidy Pharmaceris F, które dzięki wysokiej zawartości pigmentów zapewniają ukrycie niedoskonałości skóry.
W dniach 25-29 maja w 13 polskich miastach odbędą się bezpłatne konsultacje lekarskie z zakresu medycyny i dermatologii estetycznej. Będą one częścią kampanii „Świadome Piękno" zainicjowanej przez szwedzką firmę biotechnologiczną Q-MED.
W dobie kreowania przez media poszczególnych dziedzin życia społecznego, coraz więcej uwagi poświęca się wyglądowi. Wbrew pozorom nie jest to wymysł naszych czasów. Od wieków zadowolenie z własnej fizyczności jest jednym z warunków wysokiej samooceny i co się z tym wiąże – równowagi psychicznej.
Pojawienie się blizn towarzyszy procesowi gojenia się ran, ich wielkość oraz rodzaj zależy od wielu czynników. Znaczna część blizn nie wymaga interwencji lekarskiej, bywa jednak i tak, że rany nie goją się prawidłowo a powstałe blizny przybierają niepokojący wygląd.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków