Kinematografia nazywana jest dziesiątą muzą i nie dzieje się tak bez przyczyny. Kino porusza, bawi, przenosi widzów w zupełnie nowe światy. Jest również świetną inspiracją. Warto o tym pamiętać przy planowaniu podróży. Zobaczenie na własne oczy miejsc, w których powstawała ulubiona scena, może zaowocować niezapomnianą przygodą. Dokąd zatem zaprowadzą podróżnych najpopularniejsze filmy ostatnich miesięcy?
Nie ma cenniejszego prezentu, który można podarować ukochanej osobie niż wspólnie spędzony czas. Tegoroczne walentynki wypadają w niedzielę, dlatego krótka wycieczka do jednego z europejskich miast może okazać się doskonałym pomysłem na świętowanie dnia zakochanych.
Historia jarmarków bożonarodzeniowych sięga końca XIII wieku, pierwsze imprezy tego typu miały miejsce w Niemczech. I to właśnie tam, w każdym mieście i miasteczku, można teraz podziwiać drewniane, świątecznie udekorowane budki, nad którymi unosi się zapach tradycyjnych przysmaków i grzanego wina. I na których można kupić oryginalne, tradycyjne wyroby, które idealnie sprawdzą się jako prezenty gwiazdkowe lub świąteczne dekoracje.
Londyn, Paryż, Berlin, Mediolan w styczniu przeżywają nalot turystów. Odwiedzający europejskie metropolie szturmują jednak nie zabytki, a… sklepy. Znane światowe marki i najsławniejsi designerzy w styczniu proponują obniżki sięgające 80 procent. Gdzie i kiedy warto pojechać na zimowe zakupy i jak ustrzec się przed niemiłymi niespodziankami?
Statystycznie, w ciągu 80-letniego życia człowiek pokonuje odległość równą trzem obwodom kuli ziemskiej. Ludzkie ciało jest bez wątpienia doskonałym mechanizmem i nadal stanowi kopalnię inspiracji dla technologii, które można podziwiać w berlińskim Centrum Naukowym Technologii Medycznych Otto Bock.
Pierwsza w dziejach polsko-niemieckich stosunków ekspozycja obrazująca historię ostatniego tysiąclecia naszego sąsiedztwa została otwarta w Berlinie. W uroczystości otwarcia uczestniczyli prezydenci Polski i Niemiec: Bronisław Komorowski i Christian Wulff oraz minister kultury Bogdan Zdrojewski. Ekspozycja w Martin-Gropius-Bau, będąca częścią Zagranicznego Programu Polskiej Prezydencji, potrwa od 23 września do 9 stycznia 2012 r.
Jak donosi Gazeta Wyborcza, opieszałość PKP pozwala zarobić nawet kilkaset złotych emerytom i studentom. Przykładem może być 60-letnia pani Helena, która sprzedając tańsze bilety na pociąg relacji Kostrzyn - Berlin może pochwalić się zyskiem w wysokości nawet 600 złotych dziennie!
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca