Na końcu mola wschodniego Westerplatte, będącego jednocześnie falochronem 169 lat temu rozbłysło światło latarni morskiej. Żelazna, wieloboczna konstrukcja była osadzona na kamiennej podmurówce w formie schodów. 1 IV 2013 r. obchodziłaby 170 urodziny. Niestety już jej nie ma.
Blisko 81 procent turystów to osoby, które odwiedziły Sopot po raz kolejny, a prawie 97 procent turystów uważa, że sopocka oferta kulturalno-rozrywkowa i sportowa odpowiada na ich oczekiwania. Wyniki badania opinii turystów odwiedzających tego lata Sopot zostały przedstawione na kolejnym spotkaniu Sopockiego Klastra Turystycznego.
Nadmorska Gmina Sztutowo położona jest we wschodniej części województwa pomorskiego. W całości znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana" oraz w jego otulinie, stanowiącej północny skraj Żuław Wiślanych.
Tegoroczna zima daje nam nieźle w kość. Trzaskające mrozy i śnieg po kolana nie zachęcają do wycieczek, a raczej do zaszycia się w domu pod ciepłym kocem z gorącą herbatką. Komu z nas przychodzi do głowy pomysł, aby wyjechać, i to nie w góry szusować na nartach, ale nad morze?
9 października na ekrany kin wejdzie historyczny film o powstaniu portu w Gdyni pt. „Miasto z morza". Jest to ekranizacja pierwszego tomu powieści Stanisławy Fleszarowej - Muskat pt. „Tak trzymać".
Raczej nie nad polski Bałtyk. Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej przez GfK Polonia wskazują, że tylko 13% z nas spędza urlopy właśnie nad polskim morzem. A jeśli już zdecydujemy się na taki wyjazd, najczęściej odwiedzamy Kołobrzeg lub Sopot.
Od szwedzkiego Kalmar do wyspy Öland, a następnie na Gotlandię i stamtąd na litewskie wybrzeże, oto trasa, jaką zamierza przebyć wpław czterdziestodziewięcioletni Vidmantas Urbonas. Wspomniana droga liczy ponad 200 kilometrów, Litwin jest jednak dobrze przygotowany do jej przepłynięcia, to były mistrz triatlonu.