Prawie 40 proc. więcej turystów z Polski chce tego lata odpoczywać w Chorwacji. To nie tylko efekt poszukiwania tzw. bezpiecznych kierunków. Porównanie kosztów wypoczynku przynosi zaskakujący efekt: wakacje nad Adriatykiem nie odbiegają pod tym względem znacząco od wyjazdu z biurem podróży nad polskie morze.
Spacer po spowitej w porannej mgle plaży, popołudniowa partia golfa i relaksujący zabieg w SPA z wykorzystaniem naturalnego bursztynu czy morskich alg, wieczorna kolacja w eleganckiej restauracji serwującej dania przygotowane z najświeższych regionalnych składników i nocleg w zabytkowym pałacu – to tylko kilka propozycji dla osób, które jesienią potrzebują naładowania akumulatorów i oderwania się od codzienności. O tej porze roku województwo pomorskie kusi nie tylko wspaniałymi krajobrazami, ale również bogatą ofertą przygotowaną dla najbardziej wymagających koneserów relaksu.
Końcówka wakacji to dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku idealny okres na wyprawę na rowerze. Upały nie są już aż tak uciążliwe, a pogoda ciągle pozwala na całodzienne szaleństwo na dwóch kółkach i podziwianie widoków z prędkością nie przekraczającą kilkunastu kilometrów na godzinę. Długość niektórych tras wymaga jednak wcześniejszego zaplanowania wygodnego miejsca na nocleg.
Coraz częściej zamiast hoteli czy prywatnych kwater Polacy na wakacje wynajmują apartamenty, a najlepsze lokalizacje rezerwowane są nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Firmy zajmujące się wynajmem zapewniają jednak, że nawet podejmując decyzje o wyjeździe z dnia na dzień, można znaleźć atrakcyjną ofertę. Największą popularnością cieszą się apartamenty nad morzem, w miejscowościach takich jak Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, a także Trójmiasto i Władysławowo.
Brak śniegu w tym sezonie zimowym nie powstrzymał Polaków przed zimowymi wyjazdami. Nie rezygnowali z wyjazdu do górskich miejscowości, a dodatkowo dużą popularnością cieszyły się nadmorskie kurorty. Turystów przyciągają tam ścieżki rekreacyjne i apartamenty z dostępem do saun, jacuzzi, basenów czy klubów fitness.
Spacer po bałtyckiej plaży w grudniu lub styczniu to samo zdrowie. Właśnie teraz morskie powietrze zawiera najwięcej leczniczego aerozolu morskiego czyli mieszaniny dobrych dla naszego organizmu pierwiastków, wody i powietrza.
Wakacje spędzane nad morzem to kwintesencja letniego wypoczynku. Plaża, słońce, szum fal i dużo wolnego czasu - wielu Polaków zapytanych o wymarzony urlop wskazuje właśnie te atrybuty. Pozostaje pytanie, które morze wybrać? Czy nasz rodzimy Bałtyk, czy morza leżące nieco dalej - każde z rozwiązań ma swoje blaski i cienie.
Wśród polskich miast najpopularniejsze są Kraków i Gdańsk, jeśli zaś chodzi o województwa zdecydowanie króluje wiedzie pomorskie. Wakacje 2013 w Polsce - jak co roku - odbywają się pod hasłem "morze i góry".
Jesień to okres, w którym znacznie obniża się odporność naszego organizmu, dlatego póki nie nadejdą chłodne dni, warto zawczasu pomyśleć o wzmocnieniu się. Jakie miejsce jest najbardziej odpowiednie na jesienny wypoczynek? To, które jest wówczas najcieplejsze, czyli bałtyckie wybrzeże!
Wiele osób pragnie w te wakacje uniknąć przykrych niespodzianek ze strony biur podróży. Zamiast egzotycznych kierunków wybierają wyjazd nad polskie morze. Nadbałtyckie kurorty mają do zaoferowania turystom piękne, piaszczyste plaże.
Na końcu mola wschodniego Westerplatte, będącego jednocześnie falochronem 169 lat temu rozbłysło światło latarni morskiej. Żelazna, wieloboczna konstrukcja była osadzona na kamiennej podmurówce w formie schodów. 1 IV 2013 r. obchodziłaby 170 urodziny. Niestety już jej nie ma.
Blisko 81 procent turystów to osoby, które odwiedziły Sopot po raz kolejny, a prawie 97 procent turystów uważa, że sopocka oferta kulturalno-rozrywkowa i sportowa odpowiada na ich oczekiwania. Wyniki badania opinii turystów odwiedzających tego lata Sopot zostały przedstawione na kolejnym spotkaniu Sopockiego Klastra Turystycznego.
Nadmorska Gmina Sztutowo położona jest we wschodniej części województwa pomorskiego. W całości znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana" oraz w jego otulinie, stanowiącej północny skraj Żuław Wiślanych.
Tegoroczna zima daje nam nieźle w kość. Trzaskające mrozy i śnieg po kolana nie zachęcają do wycieczek, a raczej do zaszycia się w domu pod ciepłym kocem z gorącą herbatką. Komu z nas przychodzi do głowy pomysł, aby wyjechać, i to nie w góry szusować na nartach, ale nad morze?
9 października na ekrany kin wejdzie historyczny film o powstaniu portu w Gdyni pt. „Miasto z morza". Jest to ekranizacja pierwszego tomu powieści Stanisławy Fleszarowej - Muskat pt. „Tak trzymać".