Angielska arystokratka (Nicole Kidman) dziedziczy po mężu ranczo w Australii. Kiedy lokalni magnaci próbują odebrać jej ziemię, nakłania do pomocy Poganiacza (Hugh Jackman), by razem przegnać 1500 sztuk bydła i zdobyć kontrakt na dostawę mięsa dla armii.
84-letnia mieszkanka Australii została w oryginalny sposób ukarana przez sąd, zakazano jej prowadzenia samochodu aż do 2999 roku.
John Moloney, burmistrz górniczego miasta Mount Isa leżącego w północnej części stanu Queensland w Australii dość nowatorsko podszedł do kwestii małej ilości kobiet w swoim mieście, postanowił zaprosić brzydkie panie...
Olive Riley, Australijka uważana za najstarszą na świecie osobę prowadzącą bloga, zmarła po dokonaniu wpisu o swym pogarszającym się zdrowiu. Miała 108 lat.
W Melbourne, drugim pod względem wielkości mieści Australii miał miejsce nietypowy protest – seniorki obnażały się wyrażając niezadowolenie z powodu rosnących cen benzyny oraz żywności i niedostatecznej – ich zdaniem – opieki ze strony rządu.
„Cześć, nazywam się Ian Usher i mam dość swojego życia! Możesz je mieć, jeśli chcesz.” Oto fragment opisu aukcji wystawionej na ebay.com, okazuje się, że wszystko jest na sprzedaż...
Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland będący zarazem członkami Australazjatyckiego Centrum ds. Starzenia się podjęli oryginalne przedsięwzięcie, stworzyli radio skierowane do starszych, samotnych Australijczyków.
Olive Riley jest żwawą 108- letnią Australijką, praprababcią i osobą o doskonałej pamięci. Swoje kolorowe życie opisuje zaś w interetowym blogu! Jest najstarszym bloggerem na świecie, dotychczasową rekordzistką w tej dziedzinie zaś była Hiszpanka Maria Amelia, młodsza od pani Olive o 12 lat.
Kobiety po 50. roku życia są najszczęśliwszą grupą spośród wszystkich Australijczyków - posiadają dużo wolnego czasu, nie narzekają na brak pieniędzy, mają ambitne cele, wiele do zrobienia, chcą dużo osiągnąć. Skupiają się na karierze i edukacji, odbywają liczne podróże. Mężczyźni w tym wieku zaś częściej przestają fascynować się pracą zawodową i poszukują innych wyzwań.
Mal Brough, australijski minister odpowiedzialny za autochtonów, przedstawił nową inicjatywę, która przewiduje, iż starsi Australijczycy w ramach działań charytatywnych mogą pomóc rdzennym mieszkańcom.
Do interesujących wniosków prowadzi lektura wyników badań, jakie opublikował ostatnio australijski ubezpieczyciel zdrowotny Australian Health Management. Po raz kolejny okazało się bowiem, że stan zdrowia pracowników przekłada się bezpośrednio na ich skuteczność w realizacji obowiązków służbowych. Co ciekawe, nie potwierdziła się natomiast obiegowa opinia, jakoby osoby starsze były w pracy mniej wydajne od swoich młodszych kolegów.
Australia doświadcza braku wykwalifikowanej siły roboczej a w tym samym czasie obecni pracownicy zaczynają się starzeć. Do połowy wieku ponad 25 procent populacji przekroczy 65 lat. To właśnie jest jednym z powodów, dla których rząd australijski wprowadził ustawę przeciwko dyskryminacji wiekowej.
Według badań przeprowadzonych przez dr Linley Denson z University of Adelaide, większość emerytowanych nie planuje z wyprzedzeniem swojej opieki i tego, kto się będzie nimi zajmował. Ankietę przeprowadzono wśród ludzi starszych wciąż mieszkających ze swoimi krewnymi, młodszymi członkami rodzin oraz osobami zawodowo trudniącymi się opieką społeczną.
W Australii powstaje nowy projekt bazy danych umiejętności, który ma pomóc osobom w wieku powyżej 50 lat w znalezieniu odpowiedniego zajęcia.
81-letni Australijczyk Kerry Peterson dzięki grze w squasha zachowuje zdrowie i doskonałą kondycję fizyczną. Jak sam twierdzi - "Czuje się jakbym miał te same lata co moi młodsi partnerzy do gry dopóki nie spojrzę w lustro stwierdzając kim jest ten stary koleś."
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca