Jeśli szef tupie, krzyczy, krytykuje, a następnie przypisuje sobie zasługi za pracę podwładnych, ma to ogromny wpływ na samopoczucie i wydajność pracowników.
Im ciężej nasz mózg wysila się w pracy, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z pamięcią i myśleniem w późniejszym życiu.
Niepewność co do zachowania pracy ma związek ze wzrostem wskaźnika masy ciała. Zatrudnienie o niepewnym charakterze może przyczyniać się do gorszych wyników zdrowotnych.
Pełni energii i oddani pracownicy przekładają swoje pozytywne doświadczenia z pracy na szczęśliwsze życie domowe.
Jako mających toksyczną osobowość określa się ludzi, którzy zachowują się chciwie, nieskromnie i niesprawiedliwie oraz manipulują prawdą. Psycholodzy z Uniwersytetu w Bonn chcieli sprawdzić, dlaczego tacy ludzie są w stanie odnieść sukces zawodowy. Jak się okazuje, sztuka, która prowadzi na szczyt, to umiejętności społeczne.
Powszechnie uważa się, że osoby wykonujące najbardziej wymagające zawody mogą mieć najpoważniejsze problemy ze snem. Na University of South Florida ustalono jednak, że związek między rodzajem pracy a dobrym snem jest bardziej złożony.
Dawno minęły czasy, kiedy życie w materialnym dostatku i długi wolny czas oznaczały prestiż. Teraz najczęściej osoby zapracowane, a nawet przepracowane, są uznawane za mające wysoki status społeczny.
Czy mam już „z górki?" Takie pytanie nierzadko pojawia się wśród pracowników powyżej 50-tego roku życia. Powszechnym uprzedzeniem jest to, że wydajność i tolerancja na stres osób starszych słabnie. Tymczasem osoby z grupy 50+ mogą skutecznie poprawić swoją sprawność umysłową, pewność siebie, odporność psychiczną i samopoczucie.
W przypadku mężczyzn długotrwała ekspozycja na stres związany z pracą wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem raka: płuc, okrężnicy, odbytnicy i żołądka oraz chłoniaka nieziarniczego.
Jak poczucie decyzyjności i sprawczości w pracy, wśród przyjaciół i w romantycznym związku wpływa na samopoczucie? Może uszczęśliwiać ludzi.
Osoby pracujące w wysokim stresie i mające niewielką kontrolę nad swoją pracą umierają młodziej lub są mniej zdrowe niż ci, które mogą liczyć na spokojniejsze środowisko pracy.
Obecnie wielu ludzi cieszy się dłuższym i zdrowszym życiem, zaś obowiązujący wiek emerytalny stanowi wyzwanie zarówno dla polityków, jak i dla emerytów. W nowym badaniu sprawdzono, na ile istnieje możliwość podwyższenia wieku emerytalnego, biorąc pod uwagę związek między oczekiwaną długością życia zawodowego a aspektami zdrowotnymi istotnymi dla zdolności do pracy europejskich kobiet i mężczyzn.
Po przejściu na emeryturę ludzie stają się bardziej aktywni, lepiej śpią i krócej pozostają w pozycji siedzącej.
Osoby, które wykonują pracę niewymagającą znacznej aktywności fizycznej, taką jak praca biurowa, cechują się niższym ryzykiem osłabienia poznawczego w starszym wieku niż ludzie, których obowiązki zawodowe wiążą się z większym wysiłkiem fizycznym, mówią uczeni z University of Cambridge.
Starsze osoby, które zgłaszały wysoki poziom fizycznego stresu w swojej ostatniej pracy, miały mniejszą objętość hipokampu i gorzej wykonywały zadania wymagające zaangażowania pamięci.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca