HBO szykuje dla wielbicieli klasycznego kina i amerykańskiej rozrywki prawdziwą dokumentalną ucztę.
Wzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.
Jeśli nie masz wielkiego wpływu na swoją pracę, tj. nie możesz w niej podejmować decyzji, i jeśli twoje zajęcie jest stresujące, masz wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci.
80-letni Masaaki Hiroi jest twórcą zabawek. Uwielbia swój odziedziczony po ojcu zawód i chce dożyć dwusetnych urodzin, by móc kontynuować pracę.
Starzenie się ludności jest jednym z największych wyzwań społecznych i gospodarczych stojących przed UE. Wzrasta liczba osób w starszym wieku (powyżej 65 lat) i odnotowuje się szczególnie szybki wzrost liczby osób w bardzo podeszłym wieku (powyżej 85 lat). Te zmiany demograficzne silnie oddziałują na wymogi w zakresie systemów zdrowia i opieki, ale także dotyczą rynków pracy, systemów zabezpieczeń emerytalnych i społecznych oraz finansów publicznych. Poniżej garść statystyk Eurostatu.
Stresująca praca to wyższe ryzyko udaru, ostrzegają uczeni z Uniwersytetu Medyczngo Guangzhou w Chinach.
Polacy szanują pracę - spędzają w niej długie godziny i są gotowi do poświęceń. To oddanie może być jednak kosztowne: jeśli poziom stresu jest wysoki, może skutkować zaburzeniami psychicznymi.
103-letni Loren Wade najwyraźniej nie rozumie koncepcji emerytury - ciągle jest aktywny zawodowo, pracuje dla sieci supermarketów Wal-Mart.
Pracownicy po pięćdziesiątce to prawdziwy skarb - mają umiejętności, wiedzę i doświadczenie, a jednak pracodawcy niechętnie w nich inwestują.
Kłopoty ludzi w dojrzałym i starszym wieku, w tym niskie emerytury, nie były głównym przedmiotem debaty Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, ale wśród wielu poruszonych tematów kandydaci wspomnieli także o seniorach.
Dwie godziny dla rodziny - to nazwa akcji, która od kilku lat odbywa się z okazji przypadajacego 15 maja (w piątek) Międzynarodwego Dnia Rodzin. Wiele firm i instytucji skróci swoim pracownikom o dwie godziny dzień pracy, tak aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi.
Niektórzy mawiają, że „wszystko ma swój czas", więc jest odpowiedni wiek na małżeństwo, dzieci i ukierunkowanie kariery zawodowej. Liczne biografie pokazują jednak, że życie pisze różne scenariusze i nie mają one jednego schematu... okazuje się np., że wielki sukces można odnieść w dojrzalszych latach. Oto kilka przykładów.
Wyniki tych badań mogą spotkać się z przychylnością polityków, którzy postulują konieczność wprowadzania późnego wieku emerytalnego - z brytyjskich analiz wynika, że dłuższa praca to dłuższa ochrona przed chorobą Alzheimera.
Aktywność zawodowa, która raz wymaga wstania skoro świt, a innym razem wiąże się z „zarywaniem" nocy, nie tylko osłabia organizm fizycznie i sprzyja wielu chorobom, a także wiąże się z osłabieniem pamięci oraz funkcji poznawczych.
Statystycznie kobiety pracują i zarabiają mniej niż mężczyźni. W przypadku osób w wieku 50+ różnice te są coraz większe. Wśród Polek w wieku 55-64 lata pracuje niespełna co trzecia. Jakie są przyczyny takiej sytuacji? Gdzie należy szukać rozwiązań i możliwości?
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca