Ponad połowa wszystkich środków z 1% PIT trafia do organizacji zajmujących się ochroną zdrowia - wynika z zestawienia opracowanego przez GUS. Średnie przychody OPP z tytułu 1% PIT w 2018 r. wyniosły 87,7 tys. i były o 7,6 tys. wyższe niż rok wcześniej.
Już ponad połowa Polaków złoży swoje zeznanie podatkowe PIT za 2017 rok przez Internet. Jest to wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu z rokiem poprzednim. Z elektronicznego wniosku o przygotowanie zeznania rocznego przez fiskusa (PIT-WZ) zamierza skorzystać zaledwie 5% podatników. Rośnie liczba osób, które przekazują 1 procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – w tym roku OPP wsparło lub zamierza wesprzeć 82% respondentów. Ponad połowa podatników rozlicza się ze współmałżonkiem – wynika z najnowszego raportu KPMG.
45 organizacji, które z obiektywnych przyczyn nie złożyły sprawozdania finansowego, zostało dopisanych do wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymania 1%. To wynik ostatnich zmian.
Według danych fiskusa, łączna kwota 1 proc. należnego podatku przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego z rozliczenia za 2014 r. wyniosła 557,6 mln zł i stanowiła 0,74 procent należnego podatku dochodowego. Największe kwoty trafiające do opp z tytułu 1 procenta to dziesiątki milionów złotych, przy czym rekordzista otrzymał ponad 100 mln. Najmniejsze kwoty, które łącznie otrzymują fundacje czy stowarzyszenia to dziesiątki groszy.
Tylko kilka dni zostało na złożenie zeznania podatkowego. A także na wybór organizacji pozarządowej, której możemy przekazać 1% naszego podatku. Oto kilka skazówek dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Aż 7.650 organizacji pożytku publicznego jest uprawnionych do otrzymywania od podatników 1% podatku dochodowego za 2013 rok - wynika z opublikowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej wykazu.
Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw. Najważniejsza zmiana polega na przekształceniu i usprawnieniu procedury tworzenia i prowadzenia przez ministra pracy i polityki społecznej wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania środków z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Rozpoczęła się kampania promującą ideę przekazywania 1 proc. podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Do akcji przyłączyły się polskie gwiazdy.
Z badań Gemius realizowanych na prośbę SOS WD wynika, że niemal połowa (49 proc.) polskich internautów, którzy dopiero będą rozliczać się z fiskusem, zamierza w tym roku przekazać 1% swojego podatku organizacjom pożytku publicznego.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca