Jeśli masz kłopoty ze snem po operacji pomostowania aortalno-wieńcowego, pomóc mogą poranne spacery.
Warto ćwiczyć w każdym wieku, ale jeśli zaczyna się od młodych lat, można uzyskać z tego największe korzyści na seniorskie lata. Badania dowiodły, że kobiety, które przez całe swoje życie były aktywne fizycznie, doświadczają mniejszego osłabienia włókien mięśniowych.
Im bardziej dba się o sprawność fizyczną, tym skuteczniej można się bronić przed chorobami przewlekłymi i innymi problemami związanymi ze starzeniem się. Ćwiczenia aerobowe, czyli m. in. bieganie, mogą zmniejszyć sztywność tętnic, która jest wskaźnikiem zdarzeń sercowo-naczyniowych.
Choroby serca pozostają główną przyczyną przedwczesnej śmierci na całym świecie. I pomimo tego, że na ich rozwój istotny wpływ mają czynniki genetyczne, równie silnie na ich powstrzymanie oddziałuje określony styl życia - aby zmniejszyć prawdopodobieństwo tych dolegliwości, niezbędna jest aktywność fizyczna.
Nie istnieje moment, w którym można skończyć treningi. Aktywność daje korzyści bez względu na wiek, a jej zaprzestanie szybko skutkuje osłabieniem możliwości poznawczych i fizycznych.
Zumba to połączenie tańca i aerobiku. Wykorzystuje się w niej elementy hip-hopu, samby, salsy, merengue, mambo, sztuk walki, a także Bollywood i tańca brzucha. W Polsce od kilku lat znajduje się w ofercie wielu klubów fitness oraz siłowni mających salę do aerobiku i cieszy się coraz większą popularnością. Uczeni szczególnie polecają zumbę tym, którzy chcą zadbać o zdrowie swojego serca.
Regularne ćwiczenia aerobowe działają tak samo skutecznie jak terapia relaksacyjna lub lek przeciwpadaczkowy Topiramat w zapobieganiu migreny, wynika ze szwedzkich badań.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca