Wykonywanie ćwiczeń oporowych może mieć wpływ na leczenie objawów lękowych i depresyjnych.
Jeśli chodzi o cukrzycę, wszystkie ćwiczenia pomagają, niektóre jednak - i czas ich wykonywania - są wyjątkowo dobre dla zdrowia diabetyków.
Rak piersi to najczęstsza postać choroby nowotworowej wśród kobiet. Rocznie diagnozuje się ponad dwa miliony przypadków tego raka na całym świecie.
Osoby z cukrzycą typu 2 cechują się podwyższoną ilością cukru i tłuszczu we krwi, co zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, w tym udarów i zawałów. Ćwiczenia są popularnym zaleceniem dla diabetyków, teraz jednak ustalono, że większe korzyści pacjenci odnoszą z treningu po obiedzie - wówczas skuteczniej obniża się ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
Nadciśnienie tętnicze dotyka 1,13 miliarda ludzi na całym świecie, a w 2019 roku było przyczyną 10,8 miliona zgonów. Jest ono jednym z głównych czynników ryzyka śmierci w wymiarze globalnym. Okazuje się jednak, że ciśnienie krwi można kontrolować dzięki odpowiedniej aktywności fizycznej.
Jeśli masz kłopoty ze snem po operacji pomostowania aortalno-wieńcowego, pomóc mogą poranne spacery.
Podnoszenie ciężarów daje większe szanse na długowieczność niż regularne bieganie lub chodzenie.
Regularne ćwiczenia są korzystne nie tylko dla zdrowia fizycznego, mają istotny wpływ także na stan naszego ducha. Przykładowo, już w ciągu kilkudziesięciu minut aktywność fizyczna wywołuje lepsze samopoczucie psychiczne, jeśli zaś jest wykonywana dostatecznie często, znacznie zmniejsza ryzyko zaburzeń psychicznych, w tym depresji.
Zumba to połączenie tańca i aerobiku. Wykorzystuje się w niej elementy hip-hopu, samby, salsy, merengue, mambo, sztuk walki, a także Bollywood i tańca brzucha. W Polsce od kilku lat znajduje się w ofercie wielu klubów fitness oraz siłowni mających salę do aerobiku i cieszy się coraz większą popularnością. Uczeni szczególnie polecają zumbę tym, którzy chcą zadbać o zdrowie swojego serca.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca