Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w wielu językach świata - część życzeń, szczególnie tych w bardzo "egzotycznych" językach jest zapisana fonetycznie - nadaje się więc raczej do wymawiania niż do wpisywania na świąteczne kartki.
Grudzień to czas przygotowań do świąt - prezenty, 12 dań wigilijnych, opłatek i oczywiście świąteczne życzenia. Te składane przy stole, ale przede wszystkim te które trzeba przekazać komuś, gdzieś daleko - za pomocą kartki, e-maila, SMS-a czy na portalu społecznościowym.
"Wesołych Świąt" życzy internautom największa światowa wyszukiwarka. Dziś na jej głównej stronie można zobaczyć świąteczny animowany "doodle", a przy okazji przekonać się jak brzmią najpopularniejsze świąteczne życzenia w różnych językach świata.
Niemal połowa Polaków (47%) spośród rzeczy niematerialnych wybrałoby na podarunek dla siebie zdrowie, a 27% udaną rodzinę i szczęście osobiste. 13% respondentów zaś chciałoby otrzymać lepszą pracę, wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP.
Kto z nas nie lubi dostawać życzeń bożonarodzeniowych? Jednak w dzisiejszych czasach digitalizacja zwyczajów komunikacyjnych oznacza, że już nie wysyłamy kartek pocztą tradycyjną, ale elektroniczną. Takie życzenia elektroniczne często kryją groźne oferty dla odbiorcy, w tym wirusy, trojany i inne rodzaje oprogramowania crimeware.
Przyjaciele Cheta Fitcha z Oregonu otrzymali od niego kartki ze świątecznymi życzeniami i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich znajomy nie żyje...
Największa na świecie sieć supermarketów, amerykańska Wal-Mart, przywraca do swoich sklepów tradycyjny zwrot "Merry Christmas", zastąpiony w ubiegłym roku przez "Happy Holidays". W sklepach pojawią się także dekoracje nawiązujące do chrześcijańskich świąt.