Dziś przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto, ustanownione w 1995 roku przez UNESCO, ma na celu promocję czytelnictwa ale także uświadamianie ludziom konieczności ochrony własności intelektualnej.
22 kwietnia o godzinie 17:00 miłośnicy książki spotkają się już po raz drugi w ramach edycji akcji „5 minut dla książki", organizowanej pod hasłem „Czytamy pod chmurką". W centralnych punktach przynajmniej 24 miast i miejscowości odbędzie się wspólne czytanie fragmentu książki Marii Pruszkowskiej „Przyślę Panu list i klucz". Uczestnicy będą także zachęcać przechodniów do sięgania po dobrą lekturę.
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki. Z tej okazji miłośnicy literatury po raz kolejny zbiorą w wielu miastach Polski, by przez 5 minut głośno czytać fragmenty książki. Aktualnie zbierane są propozycje Internautów dotyczące tytułu, który posłuży czytającym. Akcja ma za zadanie promocję czytelnictwa .
23 kwietnia organizowane jest przez UNESCO doroczne święto – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jego celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Powinno to być ważne święto, gdyż ostatni rok pod względem czytelnictwa był najgorszy w Polsce od 1990 roku. Zaledwie 38 procent Polaków miało w ciągu roku kontakt z książką .
W dniach 23 i 24 kwietnia w małopolskich księgarniach można będzie kupić książki z rabatem, a do każdego zakupu księgarze dołączą różę.
Obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Jest to święto mające promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich nazywany potocznie Międzynarodowym Dniem Książki obchodzonej jest w Polsce od jedenastu lat. To, iż święto czytelnictwa przypada na 23 kwietnia nie jest przypadkiem, tego dnia obchodzimy rocznicę śmierci trzech wybitnych pisarzy Miguela de Cervantes, Williama Shakespearea i Inca Garcilaso de la Vega, 23 kwietnia to również rocznica urodzin Vladimira Nabokova oraz laureata literackiej Nagrody Nobla Halldóra Laxnessa.
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się