Doświadczenie śmierci bliskiej osoby jest jednym z najbardziej traumatycznych w życiu. Choć proces „powrotu do zdrowia" został przeanalizowany i opisany przez ekspertów, dla tego, kto znalazł się w takiej sytuacji, bez znaczenia wydaje się teoretyczna wiedza. Realnie odczuwany ból i żal zdają się wypełniać rzeczywistość. Przebieg żałoby jest bardzo zindywidualizowany, ale czasem warto poszukać profesjonalnej pomocy.
Choć od śmierci Michaela Jacksona minęły już ponad dwa tygodnie, jego płyty wciąż sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
Jak można było się spodziewać, przedwczesna śmierć Michaela Jacksona bardzo pozytywnie wpłynęła na sprzedaż jego płyt.
„W jakimś momencie życia każdy z nas traci kogoś bliskiego. To może być rodzic, dziecko, współmałżonek, przyjaciel - nie ma znaczenia wobec żalu, który zawsze towarzyszy takiej stracie", mówi Sharon O'Brien z seniorlivingabout.com. Niemożność obcowania z drogim krewnym lub przyjacielem sprawia ból i trudne do zniesienia cierpienie. Kuszące okazuje się w takich sytuacjach zaprzeczenie uczucia żalu, bo wówczas - jak nam się wydaje - moglibyśmy uniknąć rozpaczy. A jednak znacznie zdrowiej jest zaakceptować uczucia straty i opuszczenia, aby w sposób świadomy przebyć proces żalu.
Po nagłej śmierci żony Natashy Richardson, Liam Neeson robi sobie przerwę od pracy. 45-letnia Natasha Richardson zmarła w tym tygodniu w wyniku urazu głowy po wypadku na nartach w prowincji Quebec.
Natasha Richardson zmarła w wyniku urazu głowy po wypadku na nartach. Aktorka miała 45 lat.
W czasie rodzinnych wakacji na Bahamach zmarł nastoletni syn Johna Travolty.
Van Johnson, holywoodzki weteran aktorstwa, nie żyje. Gwiazdor dał się zapamiętać dzięki występom w filmach z lat 40. i 50. Nieodparty urok osobisty Johnsona zapewnił mu przydomek "nie śpiewającego Sinatry".
Wykład profesora informatyki w Carnegie Mellon University, opisany w książce przez felietonistę Wall Street Journal Jefreya Zaslowa, znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów The New York Times (Hardcover Advice).
Pierwsze dni listopada to czas, kiedy wspominamy zmarłych – naszych najbliższych, ale także tych, których znaliśmy z ekranów telewizorów, okładek książek, desek teatrów… Wspomnijmy więc niektórych z tych, którzy odeszli w tym roku.
W Kalifornii w wieku 83 lat zmarł wczoraj William Wharton, amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści "Ptasiek", "Werniks" czy "Spóźnieni kochankowie". Jego twórczość nie znalazła uznania wśród krytyków literackich, zdobył za to rzesze czytelników na całym świecie. Największą popularnością cieszył się w Polsce.
Randy Pausch, wykładowca Uniwersytetu w Virginii, który, chorując na raka trzustki, prowadził wykłady i uczył swych studentów o wartości życia i śmierci, zmarł. Jego niezwykłe wykłady, pełne radości i optymizmu pomimo śmiertelnej choroby, zyskały ogromną popularność w sieci. Miał 48 lat.
Kobiety, które piją kawę, rzadziej umierają z powodu chorób serca w porównaniu do pań nie lubiących raczyć się kawą, informują naukowcy z Uniwersytetu w Madrycie (Universidad Autonoma de Madrid).
Codziennie na choroby wywołane złym stanem powietrza umiera ponad 76 Polaków. Fundacja Arka, we współpracy z fundacją Nasza Ziemia, prowadzi nową edycję kampanii "Kochasz dzieci, nie pal śmieci".
Dwie starsze panie zostały oskarżone i uznane winnymi morderstw na bezdomnych i przywłaszczenia sobie pieniędzy z polis ubezpieczeniowych ofiar. Staruszki ukradły 2,8 milionów dolarów.