Palma sabałowa (Saw Palmetto) rośnie we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, jest to drzewo osiągające wysokość do trzech metrów i rodzące jagody, które stanowią naturalny lek na liczne dolegliwości.
Wszyscy chcielibyśmy mieć gęste i zdrowe włosy, niestetyczęsto jest to trudne do osiągnięcia. Jeśli Twoje włosy stają się coraz cieńsze i jest ich coraz mniej warto zastanowić się na przyczyną tej sytuacji.
U ok. 60 procent kobiet po menopauzie występuje zauważalna utrata włosów. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, jednak najczęstszym z nich są zaburzenia hormonalne: w okresie przekwitania w organizmie kobiety znacznie spada produkcja estrogenów, proporcjonalnie więcej jest za to androgenów, których produkcja nie maleje. To właśnie one są winne temu, że włosy na głowie robią się coraz cieńsze i rzadsze, za to pojawia się ich więcej w tzw. męskich rejonach: nad górną wargą, na nogach czy podbródku.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że fryzura ma niebagatelny wpływ na nasz wygląd, czasem wystarczy zmienić kolor, bądź długość włosów, a nasz wizerunek diametralnie się zmienia. Jednakże, włosy nie tylko stanowią ozdobę, są również wskaźnikiem naszego stanu zdrowia. Nie wszyscy tracimy włosy w dojrzałym wieku, ale oczywiście także i one podlegają procesom starzenia się.
Łysienie nie jest jedynie kłopotem dotyczącym mężczyzn, u obu płci może ono wystąpić na podłożu androgenowym (AGA). Hormony te niekorzystnie wpływają na mieszki włosowe oraz zwiększają aktywność gruczołów łojowych i powodują nasilenie łojotoku.
Naukowcy odkryli dlaczego niektórzy ludzie nie mają kłopotów z łysieniem, inni zaś szybko tracą włosy, odkrycie owo będzie miało niebagatelny wpływ na kierunek leczenia tej przypadłości.