Na całym świecie na tę chorobę cierpi aż 180 milionów ludzi, co stanowi 3 procent populacji. Łuszczyca, bo o niej mowa, to jedno z najpowszechniejszych schorzeń skóry, które ma wpływ nie tylko na wygląd chorego, ale także na pozostałe przejawy jego codziennej aktywności. O innych postaciach łuszczycy, jej konsekwencjach i edukacji społeczeństwa mówi australijski naukowiec doktor Michael Tirant.
Sięganie po alkohol może być w pewnych okolicznościach lecznicze. Oczywiście, jeśli nie przesadzi się z jego ilością. Okazuje się, że napoje wyskokowe mogą pomóc w chorobach reumatycznych.
Dla prawie 2 milionów Polaków codzienny dzień pracy nie jest tylko zmaganiem z zawodowymi obowiązkami. Muszą oni bowiem mierzyć się również z autoimmunologicznymi chorobami zapalnymi i ich następstwami, które przyczyniają się często do ich rezygnacji z pracy. Problem ten dotyczy osób pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Aby pomóc im realizować zawodowe plany, podjęto projekt „Zwyczajnie Aktywni”. Właśnie poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu.
W najbliższy wtorek obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Na tę chorobę w Polsce cierpi ponad milion osób. To święto to doskonała okazja na zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy chorych na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS). Obchody Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę powiązane będą w tym roku z konferencją dla pacjentów „Edukacja & Integracja” organizowaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”.
Duża część naszego społeczeństwa, ok. 18 milionów osób skarży się na bóle reumatyczne. Choroby reumatyczne dotykają ludzi w każdym wieku, są jednak i takie, które dotyczą określonych grup wiekowych, np. zwyrodnienie stawów dotyka najczęściej osoby starsze. Poniżej przedstawiono spis chorób reumatycznych, szybkie ich rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia daje duże szanse na niezwłoczny powrót do zdrowia, zniwelowanie bólu.