Warto umieć odróżnić chęć sięgnięcia po jedzenie z powodu głodu od tej wynikającej ze stresu, inaczej łatwo o nadwagę.
Ćwiczenia mięśni twarzy skutecznie odmładzają - wystarczy „trenować" w ten sposób pół godziny dziennie, by wzmocnić mięśnie twarzy i osłabić widoczność oznak starzenia się.
Jeśli zmagasz się z uderzeniami gorąca i innymi objawami menopauzy, zacznij uprawiać sport - naprawdę ci pomoże.
Długie przebywanie w jednej pozycji, siedzenie przed ekranem monitora, a nawet zły materac czy nieodpowiednio dobrana poduszka mogą wywołać ból szyi. Na dolegliwości kręgosłupa szyjnego narzekają najczęściej pracownicy biurowi, ale nie tylko ich dotyczy ten problem zdrowotny. Gdy uskarżamy się na ból szyi możemy spróbować kilku prostych ćwiczeń, które pozwolą uniknąć kontuzji w obrębie kręgosłupa szyjnego.
Pilates to forma aktywności fizycznej zyskująca coraz większą popularność. Możesz go ćwiczyć w domu lub w klubach fitness.
Śmiej się - długo i głośno, to poprawia nastrój i sprzyja lepszemu krążeniu krwi, a także pomaga w odchudzaniu, bo spala dużo kalorii.
Polskie i zagraniczne kinowe hity, animacje, zestawy ćwiczeń prowadzonych przez polskie gwiazdy internetu oraz klasyczne i najnowsze seriale - tak kształtuje się czołówka najczęściej kupowanych w ubiegłym roku produkcji filmowych.
Konsekwencje wad postawy nabytych w dzieciństwie odczuwamy zwykle w dorosłym życiu. Niestety błędy dzieciństwa rzutują na naszą sprawność po wielu latach. Czy można zapobiegać wadom postawy? Lek. med. Rafał Mikusek ze Szpitala Centrum ENEL-MED podpowiada jak radzić sobie ze schorzeniami kręgosłupa.
Sezon przeziębień w pełni. Ryzyko zachorowania pogłębiają wahania temperatury. Rozgrzewanie się gorącymi napojami, zażywanie suplementów, częste mycie rąk i unikanie tłumów to powszechnie znane sposoby na profilaktykę przeziębień i grypy, można jednak zastosować także nietypowe metody - zobacz kilka z nich.
Aktywność fizyczna ma wiele zalet, wpływa na ciało, a także na umysł, uchroni nawet przed depresją. Wystarczy pilnować jednej zasady - co najmniej 150 minut ćwiczeń tygodniowo, może być nawet w 10-minutowych sesjach. Dzięki temu zachowamy zdrowie, a nasze życie zyska na jakości i pewnie też na długości.
Być może o tłustą cerę dość trudno dbać - wszak również potrzebuje nawilżenia, ale problemem jest jednoczesne usuwanie z niej nadmiaru sebum. Okazuje się jednak, że można liczyć na pewne profity z posiadania takiej cery - tworzy się na niej mniej zmarszczek, a te powstające są mniej widoczne.
To choroba przewlekła, reumatyczna, która obejmuje stawy osiowe kręgosłupa. Pierwszym sygnałami zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK), bo o nim mowa, należą nocna i poranna sztywność stawów oraz ból w okolicy krzyżowej. Na czym polega i jak leczyć to schorzenie, podpowiadają eksperci programu „Zdrowa ONA”, reumatolog, gastrolog i fizjoterapeuta.
Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez pracowników Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć w leczeniu otyłości.
Dyskopatia to zwyrodnienie kręgosłupa związane z degeneracją krążka międzykręgowego. Termin ten bywa jednak nadużywany i zdarza się, że uchodzi za bardziej naukowe określenie bólu krzyża. Co powinniśmy wiedzieć na temat dyskopatii? W jakich sytuacjach trzeba bezwzględnie skontaktować się z lekarzem podpowiada Marcin Baranowski, dyrektor ds. rehabilitacji MEDI-system.
„Bądź z nami w olimpijskiej formie” - to hasło Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów pod patronatem Władysława Kozakiewicza. W jego ramach tysiące Seniorów z ponad 40 polskich miast będzie miało okazję do spotkania z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem. Ambasador Programu, dzięki wspólnym ćwiczeniom oraz dzieleniem się swoim sportowym doświadczeniem udowodni, że po 60 także można być w olimpijskiej formie.