Co sprawia, że chcemy, aby dana osoba została naszym współmałżonkiem? Jak się okazuje, najważniesza cecha życiowego partnera to życzliwość.
Czy zrobiłeś dziś jakiś dobry uczynek? Uczeni z University of California w Riverside przeanalizowali wykonane przez siebie w ciągu ostatnich dwudziestu lat badania dotyczące poczucia szczęścia. Jak odkryli, pozytywne działania mogą wzmocnić pożądane emocje, myśli i zachowania, a to z kolei poprawia samopoczucie. Okazuje się, że drobne akty życzliwości i wdzięczności mogą uczynić nas szczęśliwymi.
Życzliwym i miłym powinno się być każdego dnia, ale teoria teorią a w praktyce bywa różnie. Dziś jednak mamy szczególną okazję, by przypomnieć sobie o byciu miłym. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Co prawda życzliwym i miłym powinno się być przez cały rok, ale dziś mamy po temu szczególną okazję. 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Ile razy marzyłeś, by wokół ciebie ludzie chodzili bardziej uśmiechnięci? Jak często pragnąłeś najmniejszych przejawów życzliwości ze strony współpasażerów komunikacji miejskiej, kierowców w korku, mijanych przechodniów czy kolegów w pracy i na uczelni? Dlatego Wrocław 21 listopada już po raz drugi obchodzi Dzień Życzliwości.
16 listopada we Wrocławiu rusza akcja społeczna na rzecz promocji życzliwych postaw w miejskich tramwajach i autobusach pod hasłem „Bądź życzliwy, ustąp miejsca starszym”. Organizatorami akcji są Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu i gazeta „Echo Miasta”.
Większość Polaków uważa, że ufać można tylko temu, kogo się dobrze poznało, jednak badani nie znający poza swoją rodziną żadnej osoby, której serdeczności i życzliwości mogliby być pewni, pozostają w mniejszości. Co czwarty uczestnik sondażu przeprowadzonego przez CBOS odpowiedział, że w jego otoczeniu jest wiele osób, w których przychylność nie wątpi.