Jak kobiety wyobrażają sobie partnera swoich marzeń? I jak to się różni u kobiet w zależności od ich wieku? Na Uniwersytecie w Getyndze oceniono zależności między wiekiem i preferencjami dotyczącymi partnera w dużej, międzynarodowej grupie samotnych kobiet.
Osoby cierpiące na objawy depresji lub lęku mogą sobie pomóc poprzez uprzejmość wobec innych i pomaganie im.
To raczej inteligencja ludzi, a nie ich osobowość, prowadzi do sukcesu.
Działanie pełne życzliwości wobec innych może pomóc ludziom, którzy cierpią na lęk społeczny.
W niespokojnym okresie wojny i pandemii, World Happiness Report 2022 ukazuje jasne światło ciemnego czasu. Według międzynarodowego zespołu pandemia przyniosła nie tylko ból i cierpienie, ale także zwiększenie wsparcia społecznego i życzliwości.
Każdy słyszał, że lepiej jest dawać niż brać. Oto empiryczne dowody na to, że troska o współmałżonka lub partnera jest satysfakcjonująca same w sobie.
Bycie dobrym dla innych i pomaganie poprawia zdrowie i stan ducha. Siła tego związku zależy jednak od wielu czynników, w tym rodzaju poziomu życzliwości, definicji dobrostanu, wieku, płci i innych.
Czasami nie opłaca się być dobrym człowiekiem, mówią uczeni z University of Guelph. Ludzie skłonni do współpracy i życzliwi mogą przyciągać nienawiść i społeczne napiętnowanie, zwłaszcza w konkurującym środowisku.
Z wiekiem ludzie stają się bardziej hojni. Przynajmniej jeśli chodzi o gotowość do pomocy nieznajomym, mówią naukowcy z National University of Singapore (NUS).
Badania opublikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne pokazują, że pomaganie innym ludziom może być dobre dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Siła tego związku zależy jednak od wielu czynników, w tym rodzaju życzliwości, definicji dobrostanu, wieku, płci i innych.
Co sprawia, że chcemy, aby dana osoba została naszym współmałżonkiem? Jak się okazuje, najważniesza cecha życiowego partnera to życzliwość.
Czy zrobiłeś dziś jakiś dobry uczynek? Uczeni z University of California w Riverside przeanalizowali wykonane przez siebie w ciągu ostatnich dwudziestu lat badania dotyczące poczucia szczęścia. Jak odkryli, pozytywne działania mogą wzmocnić pożądane emocje, myśli i zachowania, a to z kolei poprawia samopoczucie. Okazuje się, że drobne akty życzliwości i wdzięczności mogą uczynić nas szczęśliwymi.
Życzliwym i miłym powinno się być każdego dnia, ale teoria teorią a w praktyce bywa różnie. Dziś jednak mamy szczególną okazję, by przypomnieć sobie o byciu miłym. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Co prawda życzliwym i miłym powinno się być przez cały rok, ale dziś mamy po temu szczególną okazję. 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Ile razy marzyłeś, by wokół ciebie ludzie chodzili bardziej uśmiechnięci? Jak często pragnąłeś najmniejszych przejawów życzliwości ze strony współpasażerów komunikacji miejskiej, kierowców w korku, mijanych przechodniów czy kolegów w pracy i na uczelni? Dlatego Wrocław 21 listopada już po raz drugi obchodzi Dzień Życzliwości.